RUSZA PIERWSZY PRZETARG NA BUDOWĘ CENTRUM AKTYWIZACJI BIZNESU W PRZASNYSZU!

Starostwo rozpoczęło cykl przetargów na budowę Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu. W ramach inwestycji  rozbudowany zostanie budynek starostwa, a sąsiadujące z nim oraz  kościołem farnym parkingi i place zyskają nową jakość. To będzie piękny fragment Przasnysza. Skorzystają mieszkańcy i przedsiębiorcy. Koszt inwestycji ok. 8 mln zł. Starostwo pozyskało na ten cel środki unijne w wys. 95 % kosztów inwestycji.

Centrum będzie wspierało pod każdym względem pracę przedsiębiorców, którzy w Przasnyszu i Powiecie już funkcjonują, ale również wzmocni potencjał niezbędny dla obsługi nowych inwestorów, którzy chcą tworzyć swoje firmy w strefie gospodarczej w Sierakowie. Centrum będzie również miejscem otwartym na młodzież, szkolenia, pozyskiwanie wiedzy i pomoc w sprawach związanych z prowadzeniem firm, rozwiązywaniem pojawiających się problemów, doradztwem, czy pozyskiwaniem środków zewnętrznych na rozwój firm prywatnych.

W zakresie przebudowy parkingów w ramach tej inwestycji starostwo zawarło umowę z Miastem Przasnysz i Gminą Przasnysz, w ramach której Miasto współfinansuje zadanie kwotą 120 tys. zł, a Gmina kwotą 13 tyś zł.

Przetargi potrwają co najmniej 3 miesiące. Chcemy jak najszybciej wyłonić inwestora zastępczego i wykonawcę, aby jak najlepiej wykorzystać letnie miesiące 2018 roku do jak największego zaawansowania robót.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments