Rusza kolejna edycja programu TalentowiSKO

W miniony czwartek odbyło się spotkanie dla przedstawicieli wszystkich szkół z terenu gminy Chorzele, Krzynowłoga Mała i Jednorożec, biorących udział w kolejnej edycji programu TalentowiSKO organizowanego przez Limes Bank Spółdzielczy.

 

Podczas spotkania omówiono nadchodzącą edycję i wydarzenia z nią związane.

– Widzimy, że szkoły wręcz oczekują początku oszczędnościowej rywalizacji, a na starcie stoją kolejne placówki, które chcą do nas dołączyć. Obecne były wszystkie szkoły z Krzynowłogi Małej i niemal wszystkie, z wyjątkiem jednej, z gminy Chorzele. Dołączyły do nas wstępnie także dwie placówki z Jednorożca. Zapowiada się zatem pasjonująca rywalizacja – mówi prezes Limes Banku Aleksandra Wiśnicka.

TalentowiSKO to wieloetapowy konkurs oszczędzania. Biorą w nim udział zarówno poszczególni uczniowie, jak i całe szkoły. Każde działanie edukacyjne to punkty.  Na koniec edycji programu tworzony jest ranking zwycięzców indywidualnych oraz zespołowych.

– Efektów tej zabawy jest mnóstwo: dzieci uczą się oszczędzania, a na koniec roku mogą dysponować sporymi kwotami uzbieranymi w kolejnych miesiącach – wylicza prezes Limes Banku.

– Szkoły promują w konkursach ekonomię oszczędzania, a w zamian mogą liczyć na finansowe nagrody zapewniane przez Limes Bank Spółdzielczy. My zaś możemy szerzej prezentować wachlarz możliwości współczesnego obrotu pieniądzem, co jest niezmiernie ważne w sytuacji tak szybko zmieniającego się rynku usług finansowych. Mówiąc więc krótko: każdy z nas wygrywa. I to jest najlepsza strategia – dodaje.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments