Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego

Od najbliższego poniedziałku, 20 czerwca do 11 lipca potrwa zgłaszanie projektów do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego.

 

W poniedziałek 20 czerwca rusza możliwość zgłaszania projektów do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego. Ten etap potrwa do 11 lipca.

Do dyspozycji mieszkańców jest w tym roku 250 tys. złotych

– Budżet Obywatelski to publiczne pieniądze, o których przeznaczeniu decydują mieszkańcy. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania naszych lokalnych społeczności – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Prawo zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego mają wszyscy mieszkańcy. Nawet osoby małoletnie, jeśli do swojego formularza będzie dołączona zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Projekty powinny mieścić się w granicach administracyjnych powiatu przasnyskiego i uwzględniać uniwersalne projektowanie, w taki sposób by były użyteczne dla wszystkich, a także mogły być zrealizowane w ciągu jednego roku budżetowego. Muszą mieścić się także w zadaniach własnych powiatu.

Pomysły nie mogą naruszać obowiązujących przepisów prawa i muszą być zgodne z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku ich braku nie naruszać ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

 

Warto pamiętać, że do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć listę poparcia z wymaganą liczą podpisów mieszkańców powiatu:

  1. w puli powiatowej – 15,
  2. w pulach gminnych:
  • dla Miasta Przasnysz – 15,
  • dla Miasta i Gminy Chorzele – 10,
  • dla Gminy Przasnysz – 6,
  • dla Gminy Jednorożec – 6,
  • dla Gminy Czernice Borowe – 3,
  •  dla Gminy Krasne – 3,
  • dla Gminy Krzynowłoga Mała – 3.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments