Rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Miasta Przasnysz. Jakie projekty zgłosili mieszkańcy?

Od poniedziałku, 24 października do 9 listopada 2022 roku można już głosować na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

W tegorocznej edycji zakwalifikowanych zostało 10 projektów zgłoszonych przez mieszkańców. Mieszkańcy mogą głosować na następujące projekty:

  • Akcja segregacja – czysty Przasnysz – Projekt zakłada zakup oraz montaż pojemników przyulicznych do segregacji odpadów komunalnych na terenie miasta Przasnysz.
  • „Przasnysz w obiektywie” – film promocyjny – Projekt miałby na celu realizację filmu promującego Miasto Przasnysz poprzez ukazanie rysu historycznego, dziedzictwa kulturowego, zabytków, osiągnięć sportowych i biznesowych mieszkańców, społeczności lokalnej, inwestycji i infrastruktury miejskiej oraz dziedzictwa naturalnego jakim zostało obdarzone Miasto Przasnysz.
  • Na ratunek SERCOM – zakup i montaż 8 automatycznych defibrylatorów AED do miejskich jednostek organizacyjnych, które posłużą do ratowania życia ludzkiego.
  • Poprawa infrastruktury sportowej przy SP2 – projekt zakłada modernizację boiska sportowego znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Kilińskiego 1 w Przasnyszu.
  • Zamkowy Plac Zabaw –  funkcjonalna i atrakcyjna przestrzeń do zabawy dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu. Projekt zakłada rozbudowę istniejącego placu zabaw poprzez zakup gigantycznego zamku jako nowego elementu zabawowego w celu stworzenia dzieciom ogólnodostępnego miejsca do aktywnego i bajecznego spędzania wolnego czasu.

 

  • Doposażenie placów zabaw przy MP1 i MP2 –Projekt zakłada doposażenie placów zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 1 (ulica Lipowa 8) i Miejskim Przedszkolu nr 2 (ulica Świerczewo 8) w zabawki poprawiające sprawności motoryczne najmłodszych przedszkolaków.
  • Plac zabaw przy ulicy Wojskowej – odświeżenie istniejącego placu zabaw przy ulicy Wojskowej. Projekt obejmuje odnowienie zniszczonych elementów placu oraz jego unowocześnienie.
  • Doposażenie placu zabaw przy Żłobku Miejskim – na istniejącym placu zabaw przy w/w placówce zostanie dokupione i zamontowane urządzenie zabawowe przeznaczone dla dzieci w wieku od 1 do 8 lat, a także kuchnia błotna w duchu M. Montessori.
  • „Sensoryczne dziecko” – na placu zabaw przy MP1 i MP2 –  Projekt zakłada doposażenie placów zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 1 (ulica Lipowa 8) i Miejskim Przedszkolu nr 2 (ulica Świerczewo 8) w urządzenia poprawiające sprawności motoryczne najmłodszych przedszkolaków.
  • Budowa ścianki tenisowej wraz z poprawą infrastruktury technicznej na kortach tenisowych na Stadionie Miejskim – Projekt zakłada wybudowanie ogólnodostępnej profesjonalnej ścianki tenisowej, z której będą mogły korzystać zarówno dzieci jak i osoby dorosłe, a także modernizację infrastruktury technicznej kortów tenisowych na Stadionie Miejskim.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie
nie
1 rok temu

Korty tenisowe są płatne, to i zapewne ścianka tenisowa będzie płatna, lub niedostępna. A poza tym place zabaw przy szkołach, a potem płaczecie, że place zabaw dla dzieci są pozamykane i niedostępne. Nie na tym ma polegać budżet obywatelski.

Michał
Michał
1 rok temu

Co to ma wspónego z budżetem OBYWATELSKIM? Wszystkie projekty są zgłoszone przez pracowników miasta, poza Sobocińskim, który chce za 60 tysięcy nakręcić filmik. Zmieńcie nazwę tego budżetu!

Zenek
Zenek
1 rok temu
Reply to  Michał

Tak samo było z BO powiatu. Wygrał projekt zgłoszony przez samo starostwo w osobie dyrektora zespołu szkół. To wogóle nie powinien być budzet obywatelski.

lulka
lulka
1 rok temu
Reply to  Michał

Filmik za 60 tys. a plac zabaw przy ul.Wojskowej niewiele ponad 30 tys.Ma to być odświeżenie placu zabaw , a nie ma czego odświeżać poza ogrodzeniem.Przyjdżcie i zobaczcie 🙂 Pewniak ,że wygrają , jak co roku, placówki oświatowe miasta, nawet wielki zamek na placu przy SP 3. 🙂

Aj.
Aj.
1 rok temu

Trzeba to napisać wprost. Budżet obywatelski, idzie na obiekty samorządowe. Pieniądze publiczne stają się źródłem dofinansowania obiektów miejskich ! To kolejna kpina z mieszkańców. Film promocyjny za 60 tyś, to też nieźle przemyślana gruba akcja – nie głosować. Chyba jest coś takiego w UM : Wydział Rozwoju I Promocji Miasta – PrzasnyszCiekawe czemu oni nie nakręcą, zmieszczą się w kosztach zakupu lepszego drona z lepszą kamerką. Wszystkie miasta w okolicy, posiadają takie filmy z drona, chociaż oglądalność jest znikoma, ale to też kwestia wypromowania takiego filmu. Ale za głowę się łapię, jak ktoś chce za taką akcję 60 tyś ! Budżet obywatelski… Czytaj więcej »

mixer
mixer
1 rok temu
Reply to  Aj.

Bo to działa tak jak transmisje burmistrza. Miejski Dom Kultury ma cały sprzęt wideo do lajwów a i tak kupę kasy co miesiąc bierze za to kolega Chrostowskiego pan D.

Aj.
Aj.
1 rok temu
Reply to  mixer

Czy można to potwierdzić, że miasto płaci i wchodzi w prywatę, jeśli MDK posiada taki sprzęt ? MDK posiada taki sprzęt. InfoPrzasnysz „– Miejski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 127 400 tys. zł w konkursie grantowym, którym operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Jest to projekt bez wkładu własnego, dofinansowanie wynosi 100% – informuje Magdalena Król – Piórkowska, dyrektor MDK-u w Przasnyszu… – Do tej pory zakupiliśmy już profesjonalne nagłośnienie estradowe, przenośny system pętli indukcyjnej, a teraz przyszedł czas na sprzęt do live streamingu, transmisji video, wyposażenie mobilnego studia tv (kamery, aparat fotograficzny, laptop, lampy, mikrofony, miksery… Czytaj więcej »

Amator
Amator
1 rok temu
Reply to  Aj.

Intensywnie wykorzystywany jest ten sprzęt :D.

Hkaga
Hkaga
1 rok temu
Reply to  mixer

Dobre

ewa
ewa
1 rok temu
Reply to  Aj.

Masz całkowitą rację. Odpadły społeczne projekty, bo wg uzasadnienia były kierowane do określonej grupy czyli emerytów. To place zabaw przy przedszkolach i szkole nie są adresowane do określonej grupy, Boisko przy 2 w godzinach pracy szkoły najpóżniej do 18 bez sobót, niedziel i wakacji- czy też nie dla określonej grupy. Nie bo autorami tych zakwalifikowanych wniosków są żona burmistrza i jej świadkowa aż trzy wnioski. A czy ta pani nie prowadzi prywatnej działalności w przedszkolu na sprzęcie wcześniej zakupionym i teraz chce rozwijać ją na nowym z naszych podatków. Chyba ktoś niepoważnie traktuje mieszkańców Przasnysza

mixer
mixer
1 rok temu
Reply to  ewa

Oni już się z tym nawet nie kryją. Wystarczy spojrzeć na nazwiska. Jak myślicie dlaczego miasto nie podało na stronie budżetu odrzuconych projektów?

Rysiek
Rysiek
1 rok temu

Już nie mam siły trąbić o ignorowaniu obywateli tego miasta Przasnysz przez ich włodarzy.Ludzie ocknijcie się, trzeba to towarzystwo pogonić jak najdalej od kasy miejskiej.Jeśli się nie da wcześniej, to w nadchodzących wyborach samorządowych musi nastąpić znaczący zwrot w tej kwestii.Tylko nie zamieniajcie władzy cywilnej na mundurową, bo to już przerabialiśmy i co, gwizdek, mundurowi, to nie stratedzy spraw obywatelskich.Widziałbym tych na urzędzie, którzy wiemy, że są dobrzy a nie chcą kandydować, może ruszy ich sumienie i pomogą.

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu
Reply to  Rysiek

W pełni się zgadzam, że nie „inwestować” w mundurowych a szczególne w oficerów, gdzie im się wydaje, że pozjadali rozumy.Gro ich sukcesów zawodowych zależy od szczebla niższego, bo prawda o podwładnych objawiła się już w XVIII wieku: „Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty tak by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego”. Są wśród nas odpowiedni ludzie na te urzędy spoza służb mundurowych i na nich stawiajmy.Mam nadzieję, że rozsądek zwycięży.

Hkaga
Hkaga
1 rok temu

Co to za budżet obywatelski jeśli wszystkie projekty dotyczą spraw którymi powinno zająć się miasto. Kosze na śmieci, place abaw w szkołach z które i tak nie można korzystać cały czas bo szka zamyka tak jest przy szke nr 3 i 1. Więc k czy. My tu mówimy

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 rok temu

Nie ma na co głosować. Budżet niby obywatelski, a zawiera zadania, które powinny być realizowane przez samorząd bez niczyjej łaski i głosów przasnyszan. Znów kasa pójdzie na miejskie szkoły i przedszkola, gdzie przeciętny mieszkaniec nie skorzysta, bo odbije się od płotu. Budżet obywatelski Przasnysza to straszne oszustwo, nazwijcie go budżetem jednostek podległych i skończcie z tą farsą.

ewa
ewa
1 rok temu
Reply to  Przasnyszanka

Masz rację. Wnioski oceniają urzędnicy a wiadomo komu podlegają. W szkołach i przedszkolach zrobią nagonkę i głosy zbiorą, bo który rodzic odmówi pani nauczycielce z wiadomych względów i nie przyniesie podpisanego druku. A szary obywatel z dobrą obywatelską i prospołeczną inicjatywą odpada w przedbiegach , bo to nie spełnia oczekiwań oceniających.

Z. Fasola
Z. Fasola
1 rok temu

Na ratunek SERCOM – jedyny słuszny projekt.
Zachęcam do głosowania na sprzęt, który ratuje życie. Nigdy nie wiadomo, czy i kiedy ktoś z Państwa nie będzie potrzebował. Placów zabaw na razie wystarczy, czas pomyśleć o osobach starszych i chorych.