Rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.

10 projektów z regionu ostrołęckiego zakwalifikowało się do głosowania w BOM. Zakup ambulansów ratunkowych dla ostrołęckiego Meditransu, stworzenie przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej w Wyszkowie czy tężnia solankowa przy szpitalu w Ostrołęce to tylko niektóre z nich. Każdy może wybrać najciekawszy projekt. Głosowanie na bom.mazovia.pl trwa do 16 listopada br.

 

Do pierwszego w historii regionu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłoszono aż 231 projektów. Ich łączna wartość to ponad 92 mln zł. Z subregionu ostrołęckiego  wpłynęło 20 propozycji. Ostatecznie ocenę formalną i merytoryczną przeszło 107 projektów, z czego 10 z subregionu ostrołęckiego i 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej.

Budżet obywatelski daje mieszkańcom możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną przeznaczone środki z budżetu Mazowsza. To indywidualny wkład Mazowszan w rozwój województwa podkreśla marszałek Adam Struzik i dodaje: – Budżet Obywatelski Mazowsza aktywizuje i integruje, a także daje nam swobodę w wyborze najważniejszych dla nas przedsięwzięć. Zachęcam do współdecydowania o tym, co będzie realizowane w regionie i głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Sprawmy, by wszystkim żyło się lepiej, a Mazowsze rozwijało się i piękniało.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosowanie trwa do 16 listopada br. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. System nie daje możliwości głosowania „na raty” dlatego ważne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem! W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej www.bom.mazovia.pl. Po dokonaniu wyboru, głosujący zostanie poproszony o wpisanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz podanie numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu i w jego delegaturach, po wcześniejszym umówieniu się. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r.

 

Co daje udział w głosowaniu?

Oddając swój głos, kształtujesz swoje najbliższe otoczenie, określasz potrzeby i wskazujesz co dla Ciebie jest szczególnie ważne. Współdecydujesz również, na co zostaną przeznaczone środki w Twoim regionie, przyczyniając się do poprawienia funkcjonowania nie tylko Twojej dzielnicy, gminy czy miasta, ale i całego województwa. Jak podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego to ważne aby mieszkańcy angażowali się w rozwój województwa. – Zachęcam wszystkich Mazowszan do głosowania i wyboru tych inwestycji, które są dla was szczególnie ważne. W ten sposób wszyscy decydujemy jak będą wyglądały nasze małe ojczyzny i zmieniamy je na lepsze – dodaje. Informacje na temat zgłoszonych projektów znajdziesz na stronie internetowej bom.mazovia.pl.

Jak podkreśla Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego, pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pokazała, jak zróżnicowane są potrzeby mieszkańców województwa i jak wiele ciekawych projektów przeszło do etapu głosowania. Każdy głos jest ważny! Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania autorów projektów w promocję swoich pomysłów. Są zdeterminowani i kreatywni. Trzymamy kciuki za każdy projekt. Głos oddajemy mieszkańcom województwa mazowieckiego – dodaje Sara Michalska. Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł.

Pełna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania w subregionie ostrołęckim w puli podregionalnej:

  •  Rozwój turystyki województwa mazowieckiego poprzez zwiększenie dostępności do zasobów dziedzictwa kulturowego;
  • Rozbudowanie tradycji regionalnych, wzbogacenie o aspekty historyczne z elementami tańca;
  • Stworzenie przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie;
  • Poprawa bezpieczeństwa, w szczególności niechronionych uczestników ruchu drogowego, na DW544 i DW626 poprzez doświetlenie miejsc niebezpiecznych, ustawienie oznakowania aktywnego oraz wykonanie ciągu pieszego;
  • Podróż Przez Gwiazdy;
  • Tężnia solankowa z miejscem do wypoczynku;
  • Remont i wyposażenie kuchni wraz z zapleczem w Bursie Regionalnej w Ostrołęce;
  • Kurs maturalny dla wychowanków Bursy Regionalnej w Ostrołęce;
  • Zakup ambulansów ratunkowych dla MEDITRANS OSTROŁĘKA;
  • Zaprojektowanie i wykonanie rewitalizacji otoczenia Fortów Bema.

 

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:


 

Źródło mazovia.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments