Rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza! Są projekty z powiatu przasnyskiego

Od dziś, (8 czerwca) można głosować w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Mieszkańcy zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane. Na realizację zwycięskich projektów samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł. Głosowanie na stronie bom.mazovia.pl potrwa do 30 czerwca.

 

Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 329 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 174 z nich. W kategorii projektów podregionalnych są dwa z powiatu przasnyskiego.

Pierwszy ze zgłoszonych projektów to projekt Biblioteki Pedagogicznej w Przasnyszu i Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu „SPA – Strefa Pasji i Aktywności”, który znajdziemy pod numerem 270. Celem projektu jest stworzenie atrakcyjnego i innowacyjnego miejsca relaksu, spotkań rozwijających pasje i aktywność mieszkańców Przasnysza i regionu, a także kreatywnych zajęć edukacyjnych. Projekt będzie polegał na aranżacji i wyposażeniu przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej budynku przy ul. Szpitalnej 10 w Przasnyszu, mieszczącym Medyczną Szkołę Policealną oraz Bibliotekę Pedagogiczną.

 

Drugi to projekt Ośrodka Upowszechniania Kultury i Gminy Chorzele pod nazwą „Biesiada z Mazowszem”– numer 282. Projekt przewiduje zorganizowanie Festiwalu Ludowego pn. ,,Biesiada z Mazowszem”, w ramach którego odbędzie się konkurs zespołów i kapel folklorystycznych z terenu całego subregionu ostrołęckiego. Wiodącym zespołem podczas Festiwalu byłby Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca ,,Mazowsze”, który gościł z występami na wszystkich kontynentach(za wyjątkiem Antarktydy) .Promował Polskę w ok. 50 krajach.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz
Xyz
23 dni temu

Projekt z Chorzel Biesiada z Mazowszem ma nr 289

amator
amator
23 dni temu
Reply to  Xyz

Już zagłosowanie na 270 i aleje drzew w Ciechanowie z ogólnych.