Rusza druga edycja budżetu obywatelskiego powiatu przasnyskiego. Co z projektami z poprzedniego roku?

Powiat przasnyski w ubiegłym roku po raz pierwszy zdecydował się na uruchomienie budżetu obywatelskiego, tym samym dając narzędzie mieszkańcom do zadecydowania, na co ma zostać przeznaczona część pieniędzy z powiatowego budżetu. W ubiegłym roku z budżetu obywatelskiego zostały wyłonione dwie inwestycje: Psia polana i Zielona oaza.

 

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, do zadysponowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego jest 150 tys. złotych. Środki dzielone są na dwie pule: powiatową – w kwocie 80 tys. zł – z której realizowane będą zadania, służące mieszkańcom więcej niż jednej gminy, oraz gminną – w kwocie 70 tys. zł – z której realizowane będą zadania, służące mieszkańcom poszczególnych gmin powiatu.

 

Podział środków na pule gminne ustalono w kwotach: miasto Przasnysz – 21 000,00 zł, miasto i gmina Chorzele – 11 000,00 zł, gmina Przasnysz – 10 000,00 zł, gmina Jednorożec – 10 000,00 zł, gmina Czernice Borowe – 6 000,00 zł, gmina Krasne – 6 000,00 zł, gmina Krzynowłoga Mała – 6 000,00 zł. Maksymalna wysokość środków na realizację jednego zadania nie może przekroczyć: 80 000,00 zł w przypadku zadania realizowanego z puli powiatowej (szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: https://powiat-przasnyski.budzet-obywatelski.org/).

– Zależy mi na tym, żeby dowiedzieć się, co mieszkańcy chcieliby zmienić w swoim otoczeniu, czego potrzebują i co sprawi, że życie w powiecie przasnyskim będzie jeszcze lepsze. Wspólnie zdecydujmy, na co wydamy środki z budżetu powiatu. Jestem przekonany, że przy tworzeniu projektów nie zabraknie kreatywności oraz pozytywnej energii – informuje starosta Krzysztof Bieńkowski.

 

Psia polana w przygotowaniu, zielona oaza pod dużym znakiem zapytania

W czasie ostatniej sesji rady powiatu starosta Krzysztof Bieńkowski oznajmił, że projekt z budżetu obywatelskiego „zielona oaza” prawdopodobnie nie zostanie zrealizowany ze względu na koszt inwestycji. Przypomnijmy, że to zadanie miało być finansowane z puli powiatowej i polegać na stworzeniu nowoczesnej aranżacji terenu przy ZSP przy ul. Mazowieckiej 25 w Przasnyszu, z ławkami, leżakami i drewnianą, ażurową pergolą.

 

 – W ostatnim postępowaniu dotyczącym realizacji inwestycji „Zielona Oaza”, średnia cena ofert wynosiła ok. 150 tys. brutto (w pierwszym postępowaniu wpłynęła jedna oferta na ponad 103 tysiące zł ), natomiast Powiat zaplanował na realizację tej inwestycji kwotę maksymalnie ok. 76 000,00 zł brutto – informuje nas samorząd powiatu przasnyskiego.

Drugie projekt czyli „psia polana” miał więcej szczęścia. Wkrótce mieszkańcy zyskają więc nowe miejsce dla spędzania czasu z czworonożnymi przyjaciółmi.

– Sprzęt na „Psią polanę” jest już zamówiony, zostanie zamontowany na przełomie września i października. Ogrodzenie placu zabaw dla psów jest już zakupione i zostanie niebawem zamontowane – odpowiada starostwo.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Starosta chwali się pozyskaniem dziesiątek milionów złotych co roku a 2 dych nie dołoży do fajnej inwestycji?

Rondzio
Rondzio
1 rok temu

150 tys. minus 76 tys. to nijak nie wychodzi 20.

zaczynambycnanie
zaczynambycnanie
1 rok temu

Ile to było 90 mln dofinansowań w latach 2019-2020 ?
A swoją drogą jak z budżetem obywatelskim miasta. Akwarium (nie)publiczne w szkole już postawione ?

Aspi
Aspi
1 rok temu

Przydatne by były nowe ławki dookoła basenu od strony ul.kolejowe bo taki tłok był w tym roku.

Ait
Ait
1 rok temu

Najlepsza inwestycja w mieście to sracz dla psów 😂😂😂😂