Rusza budowa parkingu przy ul. Berka Joselewicza. Wykonawca wszedł na plac

Z pozoru błaha inwestycja, jaką jest budowa parkingu, ma za sobą długą i skomplikowaną historię, która na dobre rozpoczęła się w 2011 r. Wtedy na plac budowy wkroczył wykonawca, ale opuścił ją w pośpiechu, a inwestycja nigdy nie została ukończona. Próba jej realizacji to także konflikt pomiędzy byłym burmistrzem a sąsiadami niedoszłego parkingu, który udało się zażegnać dopiero w obecnej kadencji władz.

 

Przasnyszanie zgłaszali zalewanie ich posesji z powodu wadliwie zaprojektowanego placu; mówili o samowoli budowlanej i braku ważnego pozwolenia wodnoprawnego. Choć ówczesny burmistrz zapewniał, że obiekt posiada wszystkie zgody i podawał kolejne terminy jego powstania, Wojewoda Mazowiecki w 2011 roku wstrzymał budowę, wskazując na szereg naruszeń prawa w zamierzeniu inwestycyjnym. Efektem długotrwałego zatargu pomiędzy poprzednimi władzami miasta a jego mieszkańcami był zryty koleinami plac, szereg sądowych procesów, zmarnowany czas i utopione w błocie pieniądze.

 

Sprawa ruszyła z miejsca dopiero w obecnej kadencji. Porozumienie pomiędzy władzami miasta a sąsiadami nieruchomości udało się zawrzeć w 2020 roku, co doprowadziło do zaprojektowania parkingu, ale zanim nabrał on kształtu akceptowalnego przez wszystkie strony postępowania nastał rok 2022 r. Dopiero finalne porozumienie, podpisane w gabinecie wiceburmistrza, otworzyło drogę do uzyskania pozwolenia na budowę i rozstrzygnięcia przetargu. Wykonawcą parkingu będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno–Usługowo–Handlowe „WALDI” z Przasnysza, które wyceniło swoje prace na ponad 485 tys. zł. Prawie połowę tej sumy – 200 tys. zł – dołoży starostwo, ponieważ parking będzie służył również klientom powiatowego urzędu pracy, na którego tyłach się mieści.

Parking zostanie wybudowany do końca sierpnia 2022 r., oferując 24 miejsca postojowe.

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Ło kurde, ale gdzie wy taką długą szarfę znajdziecie, żeby się wszyscy dobrodzieje zmieścili? Sam Starosta Zawsze Abstynent i jego Toudi to jak nic 2,2 mb. Anna Cicholska to kolejne 80 cm. Dobrze, że burmistrz trochę średnią obniża. No ale jeszcze ksiądz proboszcz z kropidłem, ze 2 ministrantów, przedstawiciel Policji, Straży i Sanepidu. Może jeszcze seryjny zdobywa orderów z naszej jednostki wojskowej? Plus obowiazkowo przedstawiciel wykonawcy. Ale będzie kurde fotek na fejsbuku.