Ruina przy ul. Świerczewo w Przasnyszu przestanie straszyć!

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będący w ruinie budynek przy ul. Świerczewo w Przasnyszu przestanie stanowić niebezpieczeństwo dla przechodniów i nie będzie więcej szpecić krajobrazu osiedla i miasta.

Prowadzone przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego intensywne działania prawno-administracyjne koordynowane na bieżąco przez starostę przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego przyniosły pozytywny skutek. W sprawę również zaangażował się Łukasz Chrostowski – burmistrz miasta Przasnysz oraz pracownicy UM w Przasnyszu. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się przeciąć ten węzeł gordyjski i doprowadzić do powołania przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu kuratora spadku – został nim mecenas Henryk Gauze.

Dzięki temu zabiegowi, wyznaczony kurator może podejmować, w zastępie nie ustalonych jeszcze spadkobierców, decyzje co do dysponowania majątkiem masy spadkowej. Na tej podstawie, 15 maja 2019 r. przeprowadzono wymaganą kontrolę stanu nieruchomości, w której uczestniczyli pracownicy PINB, burmistrz miasta oraz kurator spadku. Strony wspólnie stwierdziły, że nieruchomość z uwagi na fatalny stan techniczny wymaga przeprowadzenia jak najszybszej rozbiórki. W związku z tym PiNB wszczął procedurę, która nałoży na kuratora spadku obowiązek przeprowadzania prac rozbiórkowych.

Jak przewidują strony, postępowanie powinno się zamknąć w przeciągu 2 miesięcy. Tak więc jeszcze w te wakacje z krajobrazu ul. Świerczewo zniknie ta niebezpieczna i szpetna budowla.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
5 lat temu

wspaniała wiadomość

Rafal
Rafal
5 lat temu
Reply to  Aneta

W końcu ale co tu się dziwić w końcu to wieś ?