Roztargniony klient zostawił portfel przy kasie. Ukradła go młoda kobieta stojąca za nim w kolejce [VIDEO]

Wydział Kryminalny mławskiej komendy policji prowadzi postępowanie, dotyczące przestępstwa kradzieży. Widoczna na nagraniu z monitoringu młoda kobieta, ukradła pozostawiony przy kasie portfel z pieniędzmi. Roztargniony właściciel stracił kilka tysięcy złotych.

 

– Do zdarzenia doszło w marcu, w jednym ze sklepów odzieżowych galerii handlowej w Mławie.  Kamery monitoringu zarejestrowały młodą kobietę, stojącą przy linii kas, która zauważyła pozostawiony przez roztargnionego właściciela, portfel z pieniędzmi. Płacąc za swoje zakupy zdążyła sprawdzić, czy w pozostawionym portfelu są pieniądze. Następnie złożyła portfel i podłożyła go pod własny, zabierając razem ze swoimi zakupami. Za przestępstwo kradzieży mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

Osoby, które rozpoznają kobietę z nagrania lub mają informacje, które mogłyby się okazać pomocne w ustaleniu jej tożsamości, proszone są o pilny kontakt z mławską policją, tel. 47 703 62 00, 47 703 62 57.  Taką informację można przekazać anonimowo. Można także wysłać wiadomość, korzystając  ze skrzynki e-mail Facebook Policja Mława.

Policja ostrzega – nagranie i zdjęcia publikuje także ku przestrodze.

–  Złodzieje chętnie wykorzystują każdą, nadarzającą się sytuację. Roztargnienie, brak uwagi, pośpiech- to dla nich prawdziwa okazja. Robiąc zakupy, płacąc przy kasie, nigdy nie odkładajmy portfela na  blat. Nie chowajmy go także do tylnej kieszeni spodni czy do otwartej torby lub zewnętrznej kieszeni plecaka. Nie ułatwiajmy życia złodziejom – czytamy.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
7 miesięcy temu

O proszę jakie złodziejstwo, należy pilnować swoich rzeczy a podejrzane zachowania innych zawsze zgłaszać na policje, zawsze tak robię i jest ok.

moga
moga
7 miesięcy temu

w Mławie zawsze było pełno złodziei