Rozstrzygnięto przetarg na utworzenie ZOL-u w przasnyskim szpitalu

Na stronie Powiatu Przasnyskiego pojawiła się informacja z rozstrzygnięcia przetargu na „Utworzenie Oddziału Opieki Senioralnej (Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego) w SPZZOZ w Przasnyszu”.

 

Powiat Przasnyski poinformował o wyborze oferty najkorzystniejszej w postępowaniu na „Utworzenie Oddziału Opieki Senioralnej (Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego) w SPZZOZ w Przasnyszu z możliwością leczenia osób zarażonych wirusem Sars-CoV-2– etap II”.

Dla części pierwszej – robót budowlanych i dostawy wyposażenia – jako wykonawcę wybrano firmę: Dariusza Załuski Usługi Ogólnobudowlane i Remontowe z Ostrołęki; dla części drugiej – usługi nadzoru inwestorskiego – firmę WDI Wiedza Doświadczenie Inwestycje Wandy Ołdakowskiej, również z Ostrołęki.

Inwestycja będzie polegała na utworzeniu oddziału opiekuńczego dla seniorów z możliwością leczenia chorób zakaźnych.

Oddział zapewni opiekę osobom starszym oraz pakiet usług rehabilitacyjnych i leczniczych. Plan na najbliższych kilka miesięcy przewiduje realizację robót wykończeniowych oraz zakup kompletu wyposażenia i urządzeń medycznych do 16 sal, które pomieszczą 51 łóżek dla pacjentów.

Przewidywana wartość inwestycji wyniesie ponad 9 mln zł, zaś kwota przyznanych środków opiewa na blisko 8 mln zł, które Powiat Przasnyski pozyskał w ramach 8. edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy. Etap I, obejmujący roboty budowlane, został już zrealizowany. Budynek w stanie deweloperskim powstał w 2023 roku. Inwestycja została zrealizowana dzięki 5-milionowej dotacji Wojewody Mazowieckiego oraz środków własnych SPZZOZ w Przasnyszu.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments