Rozpoczyna się budowa kompleksu odkrytych basenów w Przasnyszu. Wykonawca przejął plac budowy

W środę, 3 sierpnia 2022 roku na terenie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy, który podjął się budowy zespołu odkrytych basenów wraz z kompleksem budynków socjalno-gospodarczych. Prace powinny ruszyć lada dzień.

 

Zadanie jakim jest budowa zespołu odkrytych basenów obejmuje wykonanie trzech niecek basenowych, pomostów, pryszniców, brodzików, budynku socjalnego oraz technicznego, wodnego placu zabaw, zjeżdżalni wraz z hamownią, infrastruktury technicznej, elementów małej architektury i układu komunikacyjnego.

Wykonawcą kompleksu basenów jest Rembud Sp. z o.o. z Przasnysza.

 

– Spółka wkrótce rozpocznie prace budowlane i zakończy je do końca br. Wiosna 2023 r. będzie czasem intensywnych przygotowań do udostępnienia obiektu mieszkańcom, które nastąpi wraz z nastaniem przyszłorocznego lata – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Wykonawca opracował już kompletną dokumentację projektową oraz uzyskał pozwolenie na budowę. Na realizację etapu drugiego, czyli wykonanie prac budowlanych, przewidziano 4 miesiące od zakończenia etapu pierwszego.

 

ren

Sprawdź również
guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
GrzegorzzHelenowa
GrzegorzzHelenowa
10 dni temu

Pomysł z 2018 r Artykuł ze stycznia 2019 r. https://www.infoprzasnysz.com/basen-w-przasnyszu-czy-sen-o-jego-powstaniu-kiedys-sie-zisci/ „Istnieje jednak alternatywne rozwiązanie. Dużo łatwiej, taniej i w krótszym czasie można wybudować odkryty basen z kilkoma torami pływackimi i zjeżdżalnią. Podobny obiekt istniał w latach 70. na Zawodziu i cieszył się ogromną popularnością. Zawierał jednak poważne błędy konstrukcyjne i musiał zostać zamknięty. Od lat w sezonie pasą się tam krowy, ale ponad 2-hektarowa działka położona w rejonie ulic Zielonej i Kąpielowej wciąż jest własnością miasta. Przed sprzedażą uchroniło ją najprawdopodobniej peryferyjne położenie. Daje to nadzieje na sensowne zagospodarowanie tego terenu w przyszłości. Podczas jesiennych wyborów samorządowych wstępną analizę wybudowania w tym miejscu letniego… Czytaj więcej »

GrzegorzzHelenowa
GrzegorzzHelenowa
10 dni temu

To teraz czytajcie to ! Znalazłem właśnie Kilka źródeł prasowych. Miejsce Strzeniówka, okolice Nadarzyna, inwestycja wykonana w 2021 r. „Kompleks oferuje: dwa baseny 25 m x 12 m o głębokości 1,50 m i 1,20 m brodzik dla dzieci 10 m x 16 m z mini-wodnym placem zabaw, dwie zjeżdżalnie: rodzinną i pojedynczą długości 60 m jacuzzi 9 osobowe, dwie plaże: piaszczystą i trawiastą. Nad wszystkim czuwa obsługa ratowników. Dla aktywnych sportowców boisko do piłki siatkowej plażowej i boisko do plażowej piłki nożnej. Na terenie jest barek, a w nim kawa, lody, chłodne napoje i pizza. Są do wynajęcia leżaki i… Czytaj więcej »

kkk
kkk
10 dni temu

tak super mamy lodowisko tylko w zimę teraz baseny tylko na lato super mylony złotych w błoto

Pan Stanisław
Pan Stanisław
10 dni temu
Reply to  kkk

Rzadko dodaje więcej niż jeden komentarz pod artykułem tym samym ale tu aż się o to prosi. Lodowisko w zimę jest chyba normalnym rozwiązaniem i bardzo duzo osób tu przyjeżdża. W lato wykąpać się w czystej wodzie z brodzikiem dla dzieci to atrakcja jakiej tu nie ma w okolicy. Basen zamknięty w lato nie da ci się opalić, a na otwartym na słońcu super sprawa jak ktoś nie lubi smierdAcych jezior. Mnie się naprawdę ten pomysł podoba bo jeżdżę z rodziną w różne miejsca w Polsce o takie parki wodne to jest super sprawa

Anna
Anna
10 dni temu

Na zime bedzie moze gotowy.Przez zimowe miesiace niepotrzebne koszty.Ale co tam nie z kiszeni p.starosty.My podatnicy zaplacimy.

Pan Stanisław
Pan Stanisław
10 dni temu
Reply to  Anna

A jakie koszty będzie generował pusty basen w zimę?

Adam
Adam
10 dni temu

Kolejna inwestycja z dupy tak jak te ścieżki rowerowe z kostki brukowej czy obwodnica widmo z Chorzel

kkk
kkk
10 dni temu
Reply to  Adam

no widzisz tak sie infestuje nie swoje pieniądze widac po wójtach zarabiają po 100 tys a oszczędności maja mniej niz ludzie procentowo

Pan Stanisław
Pan Stanisław
10 dni temu
Reply to  Adam

Z dupy inwestycja? Może nie masz rodziny, dzieci ani wnuków, ale ludzie z Przasnysza jeżdżą do daleko położonych parków wodnych w Polsce żeby mieć rozrywkę w wakacje. Nie wszyscy kochają zapach chloru i zaduch. Zobacz sobie Suntago albo Julinek. Ale nie, lepiej marzyć o kąpieli w sadzawce jak za dawnych lat.

Ala
Ala
10 dni temu

Baseny dla morsów będą. 🙂

Pan Stanisław
Pan Stanisław
10 dni temu
Reply to  Ala

Zakończenie budowy w grudniu jest realna szansa że do wakacji dadzą radę ruszyć ze wszystkim. Tu akurat moim zdaniem to jest dobre rozwiązanie.

Tomek
Tomek
10 dni temu

Oczywiście jestem za każdą formą rozrywki, ale na Boga, ludzie potrzebują pracy na miejscu a nie dojeżdżać gdzieś do Warszawy, Olsztyna czy innych miast. Biznesmeni z magistratów, niech już nie myślą jak ściągnąć inwestorów tylko niech ich ściągną. Dać warunki dla społeczności lokalnej do godnego życia.

Hraszko
Hraszko
10 dni temu
Reply to  Tomek

Niby taka bieda, a w każdym pierwszym lepszym markecie kolejki z koszami wywalonymi po brzegi. Na stacjach paliw tankują po 450 zł. Do tego kawusia za 10 zł. Na Facebooku zdjęcia z wakacji nad morzem, w górach, za granicą. Ciuchy kelwina, torebki szanela, tommy hilfiger na klacie każdego prawilnego mężczyzny w tym mieście. I gdzie tu ta bieda o której piszesz?

Kropka
Kropka
10 dni temu
Reply to  Hraszko

To nie jest bieda ani bogactwo, to ostentacyjna konsumpcja.

Konowal
Konowal
9 dni temu
Reply to  Hraszko

Mamusia dała w tym tygodniu kieszonkowe?

Janusz
Janusz
8 dni temu
Reply to  Hraszko

Zapomniałeś dodać że w szmateksach tłumy i wypchane kosze . Kuźwa luksus.

Kazimierz
Kazimierz
9 dni temu

A wstęp na taki kompleks basenów to ile będzie wynosił, bo na Słowacji, trochę większy, to 9 euro.

miki
miki
9 dni temu

a mnie dziwi (chociaż może nie dziwi), że wszystkie duże inwestycje wygrywa rembud z Przasnysza. a jak ma się sprawa referencji przy budowie takiego basenu, czy też remoncie zabytkowego MDK-u? czyli wychodzi na to że lokalny deweloper potrafi wybudować wszystko, albo?………….
czy ktoś na to zwrócił uwagę?

German
German
9 dni temu
Reply to  miki

Nie myśl że to tak hop siup – wygrywa Rembud. Są przetargi, ustawa, przepisy. Wszystko jawne. A poza tym chyba łatwiej firmie na miejscu robić inwestycje niż ściągać cały sprzęt z katowic