Rozpoczęto rozmowy dotyczące modernizacji dróg Mława – Przasnysz – Ostrołęka i Chorzele – Zaręby – Myszyniec.

W środę, 3 czerwca 2020 roku odbyło się spotkanie robocze Zarządu Powiatu Przasnyskiego z Wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego Rafałem Rajkowskim oraz Dyrektorem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Tomaszem Lewandowskim.

 

Głównym tematem rozmów była modernizacja dróg wojewódzkich: 544 (Mława – Przasnysz – Ostrołęka) i 614 (Chorzele – Zaręby – Myszyniec) w granicach powiatu przasnyskiego. Omówiono także kwestie związane z obwodnicą Chorzel oraz propozycje remontów dróg wojewódzkich na terenie powiatu przasnyskiego.

– Powiat Przasnyski przy współpracy z Województwem Mazowieckim dokona przebudowy i modernizacji dwóch dróg wojewódzkich, prowadzących do stref gospodarczych powiatu przasnyskiego. 12 marca 2019 roku Marszałek Adam Struzik, Starosta Krzysztof Bieńkowski oraz Wicestarosta Waldemar Trochimiuk podpisali umowę na przekazanie Powiatowi Przasnyskiemu środków w wysokości 17,8 mln pochodzących z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego na sfinansowanie wkładu własnego powiatu. Inwestycje będą realizowane przy udziale środków unijnych – informuje przasnyskie starostwo.

 

Kilka dni temu ogłoszono przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 614 Chorzele – Krukowo – Myszyniec, prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej: Podstrefy Chorzele. Modernizacja ma na celu poprawę dostępności komunikacyjnej i bezpieczeństwa ruchu. Prace modernizacyjne rozpoczną się od ulicy Zarębskiej w Chorzelach do miejscowości Zaręby i następnie od Zarąb przez Krukowo do granicy powiatu. Odbyły się już pierwsze konsultacje społeczne starosty Krzysztofa Bieńkowskiego z mieszkańcami tych terenów.

Ogłoszenie przetargu na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 544 – Ostrołęka – Przasnysz – Mława, prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie, wstępnie planuje się na przełom lipca i sierpnia. Prace zostaną przeprowadzone na trasie od granicy powiatu przasnyskiego w gminie Czernice Borowe do ulicy Piłsudskiego w Przasnyszu i na odcinku od ulicy Żwirki i Wigury w Przasnyszu do ściany lasu w miejscowości Karwacz.

Podczas spotkania roboczego Zarząd Powiatu Przasnyskiego przedstawił przybyłym gościom przygotowany przez powiat wstępny projekt budowy ronda na skrzyżowaniu w Krzynowłodze Małej, by został przekazany do przeanalizowania przez specjalistów z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

– Paweł Mostowy – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego – poruszył temat drogi wojewódzkiej 616, która w okolicach miejscowości Rudno–Kosiły jest bardzo wąska, z ubytkami oraz koleinami, co stwarza zagrożenie dla osób z niej korzystających. Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie poinformował, że przeanalizuje zgłoszoną prośbę o ujęcie w planach remontu tej drogi – dodaje urząd.

Rozważono również kwestię przejścia obwodnicy Chorzel – po zakończeniu jej budowy – pod Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (Województwo Mazowieckie).


 

Źródło Starostwo Powiatowe
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konfitura
Konfitura
11 miesięcy temu

Na czym będzie polegał remont drogi na odcinku Żwirki -Karwacz ? Dołożą po jednym pasie ???

Marcin
Marcin
11 miesięcy temu

A kim jest ten pan, drugi z prawej w okularach?

Mirek
Mirek
11 miesięcy temu
odpowiada  Marcin

To Kris, szef tego bałaganu.

Marcin
Marcin
11 miesięcy temu
odpowiada  Mirek

Dzięki, Tak tylko pytam bo pozostałych Panów już znam 🙂