Rozpoczęły się wakacje z biblioteką w Bogatem

W siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogatem rozpoczęły się wakacje z biblioteką. Zajęcia przyciągnęły liczne grono dzieciaków.

 

Pierwszym punktem programu było czytanie  książki „Najmilszy smok na świecie”. Ta urokliwa opowieść o miłej smoczycy, która szuka przyjaznego otoczenia i dobrych towarzyszy, poruszyła serca młodych czytelników. Historia ukazywała, jak bardzo pozory mogą mylić, co stanowiło doskonały pretekst do rozmowy o tolerancji, przyjaźni i akceptacji.

Po lekturze przyszedł czas na aktywność artystyczną. Dzieci dostały kolorowanki przedstawiające bohatera przeczytanej książki. Każde dziecko mogło puścić wodze swojej wyobraźni, używając różnych kolorów, aby stworzyć swoją wersję smoka.

Zabawy ruchowe zostały zaplanowane na końcową część spotkania. Starszaki z niecierpliwością czekały na zabawę z Klanzą, tańce-połamańce oraz ruchowe zabawy konkursowe. Były to gry, które wymagały od dzieci współpracy, szybkości i zręczności, a jednocześnie dostarczały mnóstwo radości i śmiechu.

Pierwszy dzień wakacji z biblioteką zakończył się sukcesem. Uczestnicy z uśmiechami na twarzach wrócili do domów, nie mogąc doczekać się kolejnych dni pełnych przygód. Biblioteka w Bogatem dziękuje za udział i zaprasza na kolejne zajęcia, które odbywać się będą w każdy dzień roboczy aż do 26 lipca w godzinach 13:00-15:00.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments