Rozpoczęła się zbiórka pieniężna dla psów z przechowalni w Jednorożcu

Wolontariusze twierdzą, że obecne warunki nie są odpowiednie dla zwierząt. Dlatego założyli zbiórkę na stronie zrzutka.pl i zwrócili się o pomoc.

 

Jesteśmy wolontariuszami w gminnej przechowalni dla zwierząt w Jednorożcu. Robimy ile możemy, by polepszyć warunki psów będących pod naszą opieką. Karmimy je, wychodzimy na spacery, socjalizujemy. Niestety warunki w jakich przebywają psy są opłakane. Gmina, do której należy przechowalnia, nie zapewnia psom odpowiednich warunków i nie wspiera wolontariatu. Ciągle przyjeżdżają nowe psy, a warunki w jakich są nie zapewniają im godnego życia – czytamy.

 

Jak wyjaśniają w opisie zbiórki najważniejszą rzeczą, o którą chcą zadbać są kojce. Obecne boksy nie posiadają bowiem odpowiedniego podłoża. Tam jest zwykłe klepisko, na którym podczas opadów deszczu stoi woda i tworzy się błoto. Psy nie mają ocieplanych bud. Kolejna kwestia to bezpieczny wybieg. Kojce są jakie są, ale wymagają naprawy, by odpowiadały każdej wielkości psa. I by nie wystawały druty. Kolejna sprawa to ocieplane budy, dostosowane do różnych rozmiarów psów – piszą.

Środki zbierają także na zakup misek, smyczy, szelek, obroży i karmy. Wspólnie sprawmy aby te psy odzyskały wiarę w człowieka i ponownie zaufały!!! Kochani. liczymy na Was – Wolontariusze z Jednorożca!

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments