Rozpoczęła się modernizacja ulic na osiedlu Starzyńskiego

Wkrótce mieszkańcy ulic Matuszewskiego i Żeromskiego będą mogli korzystać z wyremontowanych dróg. Budowane są także chodniki z kostki brukowej.

 

Inwestycja jest wykonywana w ramach zadania „Poprawa warunków i bezpieczeństwa w systemie komunikacyjnym Miasta Przasnysz przez przebudowę ulic”. Jej wartość opiewa na kwotę ponad 4 mln 588 tys. zł. Na wykonanie inwestycji miasto pozyskało środki z rządowego programu „Polski Ład”.

Jak zapewnia samorząd, inwestycja zostanie zakończona do 15 grudnia i obejmie również remont ulic: Pięknej, Broniewskiego, Mickiewicza, Jasnej, Konopnickiej i Kopernika.

Zamówienie swoim zakresem obejmuje między innymi: roboty rozbiórkowe istniejących elementów pasa drogowego, wykonanie frezowania istniejącej nawierzchni asfaltowej, wykonanie robót ziemnych związanych z budową nowej konstrukcji jezdni, chodników, zjazdów zatok postojowych oraz sieci odwodnieniowej, profilowanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, ustawienie krawężników i obrzeży betonowych, wykonanie konstrukcji nawierzchni chodników i zjazdów z kostki betonowej, wykonanie konstrukcji jezdni, uzupełnienie wpustów ulicznych, przebudowa istniejących studzienek ściekowych, wymiana pokryw na studniach kanalizacyjnych oraz regulacja pionowa urządzeń na sieciach uzbrojenia terenu z dostosowaniem ich do poziomu nowej nawierzchni, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, urządzenie trawników na nieutwardzonej powierzchni pasa drogowego, obsługę geodezyjną inwestycji, inwentaryzacja geodezyjna powykonawczą.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stare słupy
Stare słupy
12 dni temu

I przy okazji takich robót energetyka powinna od razu reagować i za jednym kopaniem modernizować sieć elektryczną na podziemną, tak jak zresztą jakiś czas temu zapowiadała.

Pozostaje tylko wtedy pytanie: co ze światłowodem napowietrznym?

Wyborca
Wyborca
11 dni temu
Reply to  Stare słupy

Idąc przykładem ul. Zawodzie wezmą się za to jak już nowe chodniki będą położone i zrobiona droga

Tolek
Tolek
11 dni temu

A kiedy będą robione ulice tam gdzie nie ma asfaltu, jak również od 30 lat nie ma chodników, może radni zajmą się tum bo wybory niedługo