Rozpoczął się remont drogi w Olszewce

Gmina Jednorożec rozpoczęła realizację inwestycji pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej nr 320318W w miejscowości Olszewka (odcinek za torami)”.

 

Wykonawcą „Przebudowy drogi gminnej nr 320318W w miejscowości Olszewka (odcinek za torami)” jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.. z Mińska Mazowieckiego, które wykona ww. roboty budowlane za kwotę 1.981.310,81 zł.

– Gmina pozyskała na to zadanie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 1.882.245,27 zł – informuje Krzysztof Iwulski, wójt gminy Jednorożec.

Prace drogowe są wykonywane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Obejmują:

  • prace rozbiórkowe i ziemne,
  • wykonanie podbudowy,
  • wykonanie dwóch warstw jezdni (wiążącej 4cm i ścieralnej 5cm) o jednorodnej szerokości 5,0 m z nawierzchni asfaltowej na odcinku o długości ok.910,0 m.
  • wyprofilowane i uzupełnione pobocza z kruszywa naturalnego o szer.0,75m,
  • wykonanie zjazdów z kruszywa
  • odtworzenie i uzupełnienie elementów organizacji ruchu (oznakowanie poziome i pionowe).

– Planowana do przebudowy droga znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie odcinka drogi (oddzielonej przejazdem kolejowym) zrealizowanym w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja II. Realizacja wnioskowanego zakresu robót drogowych pozwoli na całkowitą przebudowę drogi w miejscowości Olszewka – dodaje wójt.

Obecnie trwa wytyczanie geodezyjne drogi.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

Aten stary peselowiec co skumał się znowym posady szuka