Różowa skrzyneczka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu. Ratunek dla kobiet i dziewczyn w potrzebie

Biblioteka w Przasnyszu wpadła na kolejny świetny pomysł i wykazała się empatią, włączając się w inicjatywę Różowa skrzyneczka, zapewniając dostęp do niezbędnych artykułów higienicznych dla kobiet. Od dziś znajdziesz je w damskiej toalecie.

 

Różowa skrzyneczka to oddolna inicjatywa, której celem jest walka z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. W różowych skrzyneczkach można znaleźć darmowe podpaski i tampony.

– Różową skrzyneczkę znajdziecie w naszej Bibliotece, w toalecie na parterze. Weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! – zachęcają bibliotekarze.

 

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
siup
siup
1 rok temu

Świetny pomysł.

Wanda
Wanda
1 rok temu

Świetna inicjatywa 😊brawo tylko żeby nie spotkała się z wandalizmem powinna być w każdej szkole w toalecie dla dziewczyn

Edyta
Edyta
1 rok temu

Gdyby wszystkie miejskie instytucje pracowały z taką werwą, pomysłowością i oddaniem jak biblioteka, jakość życia mieszkańców Przasnysza byłaby o niebo lepsza.

Moje imię 44
Moje imię 44
1 rok temu

Myślałem że to nowy model kapownika

imie
imie
1 rok temu

czy w ramach rownouprawnienia beda skrzyneczki z przyborami do golenia dla mezczyzn i chlopakow? taka oddolna inicjatywa w celu zwalczania wykluczenia goleniowego bylaby dowodem braku dyskryminacji mezczyzn.
aha i tez bedą te przybory do golenia bezpłatne czyli finansowane przez podatników?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  imie

Jakby nie było, golić się nie musisz. A dziewczyny nie bardzo mają wybór. I tak im chyba nie zazdrościsz?

Adriano
Adriano
1 rok temu

A co dla mężczyzn w takim razie? Znowu dyskryminacja ze względu na płeć?

Zaniepokojona
Zaniepokojona
1 rok temu
Reply to  Adriano

Oczekujesz równouprawnienia w kwestii artykułów higienicznych? Serio? A może masz pretensje o to, że w toaletach są przewijaki? Albo udogodnienia dla niepełnosprawnych? Czego byś chciał dla mężczyzny w toalecie publicznej? Powinieneś się cieszyć, że nie masz okresu, bo wątpię, byś choć jeden dzień wytrzymał, skoro zabolały Cię cztery litery na widok skrzynki z podpaskami.

Edyta
Edyta
1 rok temu
Reply to  Zaniepokojona

Zaniepokojona, komentarz w punkt!