Rozdajemy maseczki uszyte przez Mateczki. Do akcji przystępują siostry pasjonistki. Potrzebne są gumki!

Do akcji szycia maseczek chcą się włączyć siostry pasjonistki ze Wspólnoty Matki Bożej Częstochowskiej w Przasnyszu. Ich przasnyski dom w został erygowany w 1990 r. i był pierwszym domem zgromadzenia sióstr pasjonistek św. Pawła od Krzyża. Siostry prowadzą katechezę i wspomagają pracę duszpasterską w parafiipowiatu przasnyskiego. Brakuje jednak gumek.

 

Ze względu na zawieszenie zajęć szkołach i wolny czas, który udało się wygospodarować dzięki pracy zdalnej, siostry pasjonistki zdecydowały, że wspomogą prowadzoną przez Mateczki akcję szycia maseczek. W tej chwili jest już zapewniony materiał potrzebny do ich wykonania, natomiast brakuje gumek, które dość ciężko dostać w sklepach. Dlatego prosimy wszystkich, którzy dysponują gumkami (ewentualnie troczkami), aby przekazali je do naszej redakcji.

 

Rozdajemy maseczki!

Wszystkich potrzebujących, którzy mają problem z kupnem maseczek, zapraszamy do naszej redakcji. Mamy do rozdania ponad 80 sztuk, które zostały uszyte rękami naszych Mateczek. Maseczki rozdajemy za darmo, wszystkich chętnych, którzy chcą je otrzymać, zapraszamy jutro w godzinach 10:00 – 15.00 na ulicę Konstantego Pukiańca 37 w Przasnyszu. Akcja będzie kontynuowana. Wydajemy maksymalnie dwie maseczki na osobę.

 

M. Jabłońska


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jot
jot
1 rok temu

Mam taką propozycję , aby przekazać część masek Panom Policjantom do radiowozów, którzy może zechcieliby rozdawać mieszkańcom napotkanym w czasie dawanych pouczeń.Zauważyłam , iż Panowie Policjanci grzeczniutko zwracają uwagę na brak maseczki i to ten moment , aby ją wręczyć . Byłby to miły gest.

Konował
Konował
1 rok temu

A może zbiórka na kawę dla matek? Po 5 Zeta za maseczkę? One teraz tacy nie mają a robiom.