Rowerzysta przewrócił się i doznał urazu głowy. Miał prawie 4 promile

Kompletnie pijany rowerzysta trafił do szpitala po tym, jak spadł z roweru. Policja przypomina, że jazda po alkoholu pojazdem innym niż mechaniczny, zagrożona jest grzywna do 5 tys. zł.

 

Do zdarzenia doszło w piątek w Makowie Mazowieckim.

– Na ul. Pułaskiego 39 – letni rowerzysta przewrócił się i doznał urazu głowy. Został zabrany do szpitala – informuje podkom. Monika Winnik, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim. – Mężczyzna miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie – dodaje.

Policja przypomina, że kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (np. rower lub hulajnoga) przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym grzywną w wysokości do 5 000 zł lub karą pozbawienia wolności do lat 2.

Rowerzyści mogą być sprawcami tragicznych wypadków.

„Nietrzeźwy rowerzysta wyjeżdżający przysłowiowym wężykiem sprzed sklepu, czy baru stwarza realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Taki rowerzysta jest nieobliczalny w momencie, kiedy go wyprzedzamy. Uciekając przed zderzeniem z nietrzeźwym rowerzystą kierowca samochodu może wjechać do rowu lub uderzyć w drzewo, co z kolei może spowodować poważną tragedię. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji” – podaje policja.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments