Rowerzysta pod wpływem alkoholu. Dostał 2,5 tys. zł mandatu

Blisko promil alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów z „drogówki” rowerzysta. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

 

Policjanci ruchu drogowego 31 stycznia, w miejscowości Malechy zatrzymali rowerzystę.

– Podczas kontroli okazało się, że 65 – letni mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych – informuje asp. Monika Winnik.

Policja przypomina, że 1 stycznia 2022 roku, wprowadzono między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

 

– Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg – dodaje rzecznik.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gościu
gościu
2 lat temu

Ten był szczególnym zagrożeniem dla użytkowników drogi bo jak mówili w TVP był „wczorajszy ” i dopiero jechał na piwo się podleczyć jak go policja zwinęła. Dobrze byłoby znać powiedzenie „Znaj proporcją mocium panie „