Rowerami przejechali trasę od polskiej linii obronnej w rejonie „Czubatki” po cmentarz w Węgrze

Uczestnicy przejechali trasę od polskiej linii obronnej w rejonie „Czubatki” (okolice Rzęgnowa), przez pola bitwy w Pierzchałach, po cmentarz w Węgrze. Harcerze z drużyny 1HDK ”Zielony Płomień” we współpracy ze Stowarzyszeniem „AMK” oraz Parafialnym Zespołem Caritas w Pawłowie Kościelnym zorganizowali rajd rowerowy.

 

Komandorem rajdu była dh Joanna Szafrańska, zaś przewodnikiem wójt gminy Wojciech Brzeziński, który przybliżył historię wydarzeń na Północnym Mazowszu.

– Rajd odbył się pod hasłem: „Szlakiem walk żołnierzy września 1939 roku po ziemi czernickiej”. Uczestnicy przejechali trasę od polskiej linii obronnej w rejonie „Czubatki” (okolice Rzęgnowa), przez pola bitwy w Pierzchałach, po cmentarz w Węgrze, gdzie spoczywają żołnierze 11 Pułku Ułanów Legionowych – informuje Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych.

– Po rajdzie odbył się piknik. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w instruktażu połączonym ze strzelaniem z broni palnej oraz uczestniczyć w konkursie na najlepszego strzelca. Organizatorzy przygotowali ognisko oraz słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy instruktorom prowadzącym strzelanie, partnerom wydarzenia oraz wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie przedsięwzięcia – dodaje.

Wsparcia przy organizacji wydarzenia udzielili: Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Wójt Gminy Czernice Borowe Wojciech Brzeziński, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czernicach Borowych, Państwo Granoszewscy, Prezes Portu Lotniczego Olsztyn –  Mazury – Wiktor Wójcik.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments