Rondo przy szpitalu zazieleni się jesienią

W ciągu najbliższych kilku dni na rondzie obok szpitala w Przasnyszu pojawią się rośliny i kwiaty.

 

Na ukwiecenie ronda miasto Przasnysz pozyskało 30 tys. zł z Europejskiego Funduszu Rolnego. Umowa z Samorządem Województwa Mazowieckiego została już podpisana.

 

Niecierpliwią się mieszkańcy i radny

– Nasadzenia miały być w tamtym roku. Były już pieniądze z funduszy europejskich. Zaraz jesień, a my nadal czekamy – zwróciła uwagę mieszkanka Przasnysza.

Po raz czwarty o rondo pytał radny Sławomir Czaplicki.

– Na Komisji Rady Miejskiej w Przasnyszu otrzymałem odpowiedź, że prace związane z nasadzeniami zieleni i kwiatów na rondzie na pograniczu osiedla Orlika przy szpitalu i ogrodach działkowych oraz w jego okolicach powinny rozpocząć się w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu dni – poinformował Czaplicki.

 

Według burmistrza wszystko jest realizowane zgodnie z planem. Prace ruszą w tym lub w następnym tygodniu.

– Zgodnie z umową, wykonawcy mają czas do pierwszych dni października. Nie wiem, czy to długo. Wszystko zgodnie z harmonogramem projektu. Jesień jest okresem kiedy wykonuje się prace związane z nasadzeniami roślin – dodał Łukasz Chrostowski.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Genia
Genia
2 lat temu

A nie można tego wiosną było zrobic?

Anonim
Anonim
2 lat temu

Pan burmistrz obiecywał „łąkę” na tym rondzie na wiosnę. A tu całe lato rondo zarastalo chwastami jedynie. No i 30 tys zł??? Poglupieli do reszty.

Jacek
Jacek
2 lat temu

Jak może coś się zielenić jesienią? I przyjąć? Sztuczne rośliny tam posadzą? Jak rośliny posadzone jesienią mają się przyjąć? 30 tysięcy jak krew w piach

Mati*
Mati*
2 lat temu

W tym mieście nic nie jest zrobione w terminie tak jak jest zaplanowane. Posadzenie kwiatków też przerasta naszych polityków 😄

ever
ever
2 lat temu

To fajnie ! Mam sadzonkę wyjątkowego drzewka Daglezja – Jest jak urośnie wysokim, długo żyjącym ( ponad 1300 lat ) i szybko rosnącym drzewem iglastym….. Podaruję z wielką przyjemnością. Czekam na kontakt gdzie dostarczyć? Pozdrawiam.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Jaja sobie z ludzi robicie? 30 tysięcy za krzaczki na rondzie? Sadzone w październiku? I jeszcze komentarz, że na jesieni robi się nasadzenia? Z kogo wy debili robicie? Nie ma ważniejszych wydatkow?
Zadbać o trawę, posadzić kilka iglakow i po robocie. Nasadzicie wynalazków, a w maju wszystko suche będzie.
Jak ma być normalnie w tym mieście, jak u władzy mamy dwóch cudaków.

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

A łąka kwiatowa nie mogła by być, i kosztowała by max 300 zł.

Ait
Ait
2 lat temu

Byle pachnące bo jak ruszy psi kibel na sadowej to będzie smród.

Anna
Anna
2 lat temu

Obiecanki cacanki . Już tyle miało być zrobione począwszy od ulic.Swierczewo , Zawodzie i nic się nie dzieje.Burmistrz znów obiecuje i podpisuje . Zobaczymy jak to wszystko będzie realizowane.My mieszkańcy nie możemy się doczekać. Anna

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  Anna

To idź i sprawdź. Później się wypowiadaj w sieci. Już zaczęli prace na rondzie.

maxx
maxx
2 lat temu

To, że teraz sadzą rośliny wieloletnie to jest akurat dobry termin każdy ogrodnik powie.Nie gorszy niż wiosną. Gorsza jest cena. Wybrać ziemię, wrzucić drenaż, 3 przyczepy czarnoziemu można by we własnym zakresie. 200 sadzonek krzewów i bylin to max 5 tysięcy. Sadzenie to nie jest żadna czarna magia, żeby nie mogli tego zrobić na przykład uczniowie pobliskiej szkoły. Jak to zrobić siłami społecznymi, można zapytać wójta niedalekiej Opinogóry, gdzie całość funduszy poszła na kilka tysięcy sadzonek, a sadzenie wykonali mieszkańcy i pracownicy gminy. A z punktu widzenia kierowcy to nie sadziłbym tam nic wyższego niż 50 cm żeby nie psuć… Czytaj więcej »