Rolniku! Zadbaj o bezpieczeństwo własne i innych na drodze

Już za chwilę żniwa, a więc i na naszych drogach na terenie powiatu przasnyskiego, będziemy mogli zaobserwować wzmożony ruch pojazdów rolniczych, w tym kombajnów zbożowych, które są pojazdami wolnobieżnymi i ponadgabarytowymi.

 

Przasnyska Policja apeluje do rolników o zadbanie o stan techniczny pojazdów i przestrzeganie zasad ruchu drogowego podczas transportu płodów rolnych.  Sprawny technicznie pojazd, wyposażony w wymagane oświetlenie i dodatkowe elementy odblaskowe, nie tylko jest widoczny z dużej odległości dla innych uczestników ruchu drogowego ale przed wszystkim, zwiększa bezpieczeństwo nas wszystkich.

 

Przypominamy również o tym, że kierujący kombajnem ma obowiązek  zdemontowania zespołu tnącego w trakcie  poruszania się po drogach publicznych.  Brak przewożenia tzw.  hederu na specjalnym wózku, przeznaczonym do jego transportu jest wykroczeniem za  które, kierujący może zostać ukarany mandatem karnym do 500 złotych.

– Pamiętajmy, że my sami  mamy duży wpływ na nasze bezpieczeństwo, niezależnie co robimy i gdzie się znajdujemy. Bądźmy więc przewidywalni i zachowajmy ostrożność zarówno  podczas prac polowych, wypoczynku lub podróży – apeluje przasnyska policja.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments