Rolnik znalazł pocisk artyleryjski. Zabezpieczyła go policja

W ciągu ostatnich tygodni policjanci bardzo często są powiadamiani o znalezieniu niewybuchów z czasów II Wojny Światowej. Natrafiają na nie zazwyczaj rolnicy podczas wykonywania prac polowych.

 

W piątek, 1 września, kilka minut po godzinie 14:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu został powiadomiony o znalezieniu w miejscowości Szla, w gm. Przasnysz niebezpiecznego pocisku.

– 38 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego podczas wykonywania prac polowych ujawnił niewybuch. Mężczyzna od razu zaprzestał wykonywanych prac i poinformował Policję. Wysłany na miejsce pirotechnik określił, że jest to  pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Przasnyscy policjanci zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się osób postronnych. O znalezisku powiadomili saperów, którzy wywieźli pocisk artyleryjski na poligon – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Policja przypomina, że w sytuacji znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go ani dotykać, ani przenosić w inne miejsce.

– Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W przypadku znalezienia niewybuchu, czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce przed dostępem dla osób postronnych – dodaje rzeczniczka

Telefon do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu: 47 70 482 00

Informując Policję należy:

  • precyzyjnie określić miejsce odnalezienia
  • określić co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość
  • podać telefon /adres kontaktowy/ do osoby informującej o znalezisku

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments