Rolada z kurczaka z Czernic Borowych z wyróżnieniem w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.

Koło Gospodyń Wiejskich w Czernicach Borowych otrzymało wyróżnienie za roladę z kurczaka w XXIII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.

 

Podczas Mazowieckich Dni Rolnictwa w MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku w sobotę 8 czerwca rozstrzygnięto wojewódzki etap konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego. Mazowiecki finał XXIII edycji konkursu, jak co roku, został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Do Poświętnego przyjechali producenci żywności tradycyjnej z całego Mazowsza.

W kategorii „produkt” wpłynęło 36 zgłoszeń, a w kategorii „potrawa” zakwalifikowano 11 drużyn. Wszystkie dostarczone do oceny produkty i potrawy zostały wykonane według przepisów kulinarnych głęboko zakorzenionych w tradycji regionu. Ostatecznie komisja nagrodziła 11 produktów i przyznała 8 wyróżnień.

Wyróżnienie w kategorii produkt regionalny pochodzenia zwierzęcego otrzymała rolada z kurczaka z Koła Gospodyń Wiejskich w Czernicach Borowych.

Celem konkursu jest ocalenie od zapomnienia produktów i potraw obecnych w historii polskich kulinariów, czyli zachowanie kanonu dziedzictwa kulturowego i kulinarnego regionu.

Nagrody laureatom wręczyli: dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Radosław Rybicki oraz zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Marcin Rzońca.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments