Rodzinny Piknik Naukowy w Przasnyszu. Były warsztaty cyrkowe, doświadczenia naukowe i mnóstwo innych atrakcji

Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu we współpracy z Medyczną Szkołą Policealną  zorganizowała Rodzinny Piknik Naukowy. Atrakcji było co nie miara.

 

Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu i Medyczna Szkoła Policealna są na półmetku realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza „Strefa Pasji i Aktywności w działaniu”. We wtorek, 18 czerwca, w ramach działania, odbył się Rodzinny Piknik Naukowy.

– Atrakcji było co nie miara – pokazy i warsztaty cyrkowe oraz kolorowe animacje dla najmłodszych gości zapewnili wspaniali artyści z Mosaic – cyrkowych atrakcji, doświadczenia i pokazy naukowe, w tym spektakularne eksperymenty z użyciem ciekłego azotu zaprezentowali naukowcy z Doktor LABO. Nasze zaproszenie przyjęli lokalni artyści – Zespół Kalina i Chór z Jednorożca, Klub Seniora z Baranowa, Miejski Chór Męski oraz słuchaczki MSP w Przasnyszu – relacjonuje biblioteka.

Organizację pikniku wsparła Fundacja Świetlik. Pokazy udzielania pierwszej pomocy prezentował Jan Dawidziuk.

– Bardzo ważnym elementem naszego pikniku była możliwość rejestracji w bazie dawców szpiku Fundacja DKMS. Dziękujemy wolontariuszkom Joannie Maliszewskiej-Kacner i Marcie Pęczkowskiej. O nagłośnienie zadbał Jarosław Dawidziuk. Za ogromne wsparcie i pomoc dziękujemy pani Annie Grabowskiej – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce oraz panu Zenonowi Szczepankowskiemu – dyrektorowi Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu – przekazuje Biblioteka Pedagogiczna.

W pikniku uczestniczyło ponad 300 osób.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments