Rodzinnie w Ulatowie-Adamach, dziecięco w Romanach-Seborach

Początek czerwca tradycyjnie będzie kojarzył się z rodzinnymi świętami, które przypadają w tym miesiącu. Dlatego w placówkach edukacyjnych naszej gminy nie mogło zabraknąć odpowiednich obchodów Dnia Matki, Dnia Ojca czy Dnia Dziecka. Szkoły stanęły na wysokości zadania, mimo że wymagało to dużych poświęceń – tak aby imprezy były inne niż dotychczas. Dla dzieci autentyczność jest przecież najważniejsza.

W Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach postawiono na dzień rodzinny. W ostatnich dniach maja sala gimnastyczna stała się areną zmagań całych rodzin w niezliczonych konkursach przygotowanych specjalnie z tej okazji. Tatusiowie mieli okazję wykazać się we wspólnym zagniataniu ciasta, zaś mamy chętnie przebierały groch i fasolę oraz na czas ubierały swoje dzieci w dodatkowe ubrania. Dużo frajdy sprawiło także celowanie piłeczkami, bieg w workach i zawijanie rodzica… papierem toaletowym.

Były oczywiście także i życzenia oraz laurki od najmłodszych dla rodziców, a także specjalny program artystyczny przygotowany przez dzieci oraz ich szkolnych opiekunów. Całodzienna impreza pozostawiła po sobie wspaniałe wspomnienia i nadzieję, że za rok będzie jeszcze ciekawiej.

Z kolei 3 czerwca w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Wszystko zaczęło się od spektaklu dla dzieci pt. „Dwa skrzaty – dwa światy, czyli przygody Pysia i Margolka” w wykonaniu aktorów Studia artystycznego MAGIK z Białegostoku. Był to spektakl o tolerancji, szacunku i akceptacji. Uczniowie z chęcią brali udział w przedstawieniu, co pozwoliło im lepiej zrozumieć, że nie wygląd i pozory powinny wpływać na naszą ocenę człowieka, lecz jego postawa i wartości.

Po spektaklu był czas na indywidualne występy uczniów przy karaoke. Chwilę potem rozpoczęła się wspólna biesiada przy grillu. A gdy wszyscy już się wzmocnili pysznymi potrawami, dla najmłodszych przygotowano zabawę taneczną. Starsi uczniowie w tym czasie mogli spalić kalorie w szkolnym turnieju piłki nożnej. A ten niezmiennie cieszy się wielkim zainteresowaniem, nie tylko zresztą samych chłopców.

Fotogaleria z obu imprez:

 


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments