Rodzina Urbaniaków triumfuje na koronnym dystansie V etapu ZiMNaRa.

Kolejny etap ZiMNaRa za nami. W sobotę 01.02.2020 r. odbył się już piąty wyścig przasnyskich zawodów. Tegoroczna edycja powoli zbliża się ku końcowi, a zawodnicy nie mieli jeszcze okazji doświadczyć prawdziwych zimowych warunków. W piątym etapie również próżno było szukać śniegu i mrozu, ale nikt nie narzekał bo warunki sprzyjały szybkiemu bieganiu.

Na dystansie 3,5 km brawurowo zwyciężył Damian Skała z Przasnysza z czasem 15:03, zaraz za nim do mety dotarł Mateusz Czaplicki (15:10). Dzięki temu występowi przesunął się na miejsce lidera w generalce. Trzecie miejsce podium zajął Marek Frontczak z Jednorożca (17:11).

Wśród pań na krótkim dystansie najlepiej wypadła zawodniczka KS Przaśnik Przasnysz Julia Cichocka (18:31) czym przypieczętowała swoją dominację w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce podium podobnie jak przed tygodniem zajęła reprezentantka KS Maków biega Monika Majkowska (18:33). Podium dopełniła zawodniczka Jednorożec robi co może Joanna Borczak (18:56).

Koronny dystans zawodów (7 km) „pozamiatali” reprezentanci Jednorożec robi co może. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Damian Urbaniak (28:18), a jego mama Anna Urbaniak (32:34) zwyciężyła wśród kobiet. Warto wspomnieć również o tacie, Sylwestrze Urbaniaku (29:46), który uplasował się na 4. miejscu. Do podium zabrakło mu zaledwie 6 sekund.

Drugi na mecie zameldował się Marek Majdowski (29:06) z KS Przaśnik Przasnysz, który toczy zaciętą walkę z Damianem o miejsce lidera w generalce. Jako trzeci metę przekroczył kolega z Przaśnika – Paweł Zamielski (29:40).

Wśród pań na podium obok Anny Urbaniak stanęły dwie reprezentantki KS Przasnysz Przaśnik: Marta Smolińska (35:19) i Magdalena Tabaka (37:01).

Do zakończenia zawodów pozostały jeszcze 2 etapy zasadnicze i ostatni etap dodatkowy. Dla biegaczy, którzy nie zdołają skompletować wymaganych 6 etapów organizatorzy przewidzieli odrabianie biegów w trybie indywidualnym.

Zawodnicy, którzy uczestniczyli we wszystkich dotychczasowych etapach mogą zakończyć zawody już w następnym biegu, ale z pewnością nikt nie odmówi sobie przyjemności udziału we wszystkich wyścigach.