Rodzeństwo Kiersikowskich i Jakub Bońkowski wysoko na Mistrzostwach Polski!

W dniach 13-14.04.2019r. w ramach Fit Weekendu  zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc w stylu Klasycznym. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie oraz były eliminacjami do Mistrzostw Europy. Przasnysz reprezentowali Bartłomiej i Weronika Kiersikowscy oraz debiutant Jakub Bońkowski.

W Mistrzostwach wzięło udział ponad 320 zawodników i zawodniczek wśród juniorów młodszych, starszych, seniorów i weteranów. Przasnyski klub LKS „Grom” reprezentowało dwóch zawodników i jedna zawodniczka. W grupie juniorek do lat 18 nasza utytułowana zawodniczka – Weronika Kiersikowska w kategorii wagowej do 52 kg zdobyła brązowy medal, ulegając drugiej zawodniczce jedynie ciężarem ciała. Weronika do tych Mistrzostw musiała zredukować wagę aż o 4 kg w krótkim czasie, co odbiło się na jej wyniku. W dniach 18-25 maja 2019r. w Tokio w Japonii odbędą się Mistrzostwa Świata, na których Weronika będzie reprezentować Polskę w tej samej dyscyplinie, w kategorii wagowej do 52 kg.

Drugim zawodnikiem Mistrzostw Polski do lat 16, w kat. wagowej do 53 kg był Jakub Bońkowski, który również wywalczył brązowy medal. Był to debiut zawodnika. Jakub był najmłodszym uczestnikiem w swojej kategorii. Jest on dobrze rokującym na przyszłość sportowcem. Jest bardzo ambitny, sumienny i pracowity. Jeśli wytrwa w ćwiczeniach, w przyszłym roku z pewnością powalczy o złoty medal Mistrzostw Polski.

Trzecim zawodnikiem był znany wszystkim przasnyszanom Bartłomiej Kiersikowski, który uplasował się na 4. miejscu. Startował on w grupie juniorów starszych do lat 23, w kat. wagowej do 74 kg. Bartek to trójboista, w przeszłości medalista Mistrzostw Europy i Świata, wielokrotny Mistrz Polski oraz rekordzista Polski.

Zdobyte medale w Kielcach były 90 i 91 medalem, jakie zdobyli dotychczas zawodnicy LKS Grom Przasnysz na zawodach rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Trenerem zawodników jest  Cezary Pykała.