Rocznica nadania imienia i sztandaru PSP nr 1 w Chorzelach

27 maja odbyła się rocznica przywrócenia Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Chorzelach imienia i nadania sztandaru. Poruszono także temat patrona nowej placówki.

 

W piątek, 27 maja odbyła się 27. rocznica przywrócenia Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Chorzelach imienia i nadania sztandaru. W uroczystościach udział brała burmistrz Beata Szczepankowska, która dokładnie 27 lat wcześniej była dyrektorem tejże szkoły. W trakcie piątkowych uroczystości wręczono nagrodę za wzorową postawę uczniowską i wysokie wyniki w nauce dla uczennicy klasy 8 Leny Kołakowskiej oraz jej rodziców.

Tegoroczne obchody były bardzo wyjątkowe ze względu na fakt, iż z dniem 31 sierpnia 2022 r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przestaje istnieć.

– Kończy się pewien etap, który wniósł bardzo wiele w życie naszej całej społeczności gminnej. W tym wyjątkowym czasie należy wspomnieć o wszystkich znakomitych nauczycielach i absolwentach, którzy wspólnie stworzyli wyjątkowy charakter szkoły oraz pracowali nad jej sukcesami. Przez ostatnie 27 lat progi tej szkoły opuściło ponad 1700 uczniów, których kształciło ponad 250 wspaniałych pedagogów – wspomniała Szczepankowska.

 

Burmistrz w swoim przemówieniu poinformowała wszystkich obecnych, że mury szkoły nadal będą tętnić życiem poprzez połączenie dwóch placówek oświatowych i stworzenie jednej, dobrze wyposażonej i nowoczesnej szkoły. Zmiana nie wpłynie na dzieci, a od 1 września, w nowej szkole powstaną dwie klasy sportowe w oddziałach I i IV.

Poruszono także temat patrona nowej placówki.

– Wraz z rodzicami i nauczycielami widzimy także zasadność zachowania wartości historycznych i tradycji obu obecnie funkcjonujących szkół. Jesteśmy w pełni tego świadomi i bierzemy pod uwagę propozycję nadania jednej Publicznej Szkole Podstawowej w Chorzelach imienia łączącego obu patronów. O tym jednak zgodnie z prawem i suwerennie zdecyduje społeczność szkoły – dodaje Szczepankowska.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments