Robin Fox „król laserów” odwiedził Przasnysz

Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Historyczne w Przasnyszu zaprosili mieszkańców powiatu na spotkanie z australijskim artystą i muzykiem Robinem Foxem.

 

W środę, 10 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu w ramach Roku Stanisława Ostoi – Kotkowskiego oraz obchodów 100. rocznicy urodzin artysty odbyło się spotkanie z Robinem Foxem, australijskim muzykiem, który „tworzy spektakle, koncerty oraz widowiska łączące laser z dźwiękiem przenosząc widzów w sferę, w której światło i muzyka działają jako jedno”. Artysta inspiruje się twórczością Stanisława Ostoi – Kotkowskiego.

 

– Spotkanie poprowadził Tomasz Jakubowski, z nieocenioną pomocą tłumaczki Magdaleny Błaszczak. Tematem przewodnim rozmowy była twórczość Stanisława Ostoja – Kotkowskiego, która od kilku lat trwale fascynuje oraz inspiruje naszego przybysza z Kraju Kangurów. Dzięki przygotowanej przez niego prezentacji obecni nań widzowie mogli zobaczyć ciekawe i unikatowe zdjęcia związane z pracami „Stana”, jak również nawiązujące do nich osiągnięcia naszego zacnego gościa z australijskiego Melbourne – relacjonuje spotkanie Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Podczas wizyty w Przasnyszu Robin Fox wizytował Muzeum Historyczne w Przasnyszu, gdzie miał okazję poznać i obejrzeć materiały związane z rodziną oraz działalnością patrona Miejskiego Domu Kultury.

 

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments