Robert Klimczak pokonał 50 – kilometrową trasę „Bison Ultra Trail”

Robert Klimczak wziął udział w biegu Bison Ultra Trail. Bieg rozpoczyna się w urokliwym Supraślu i bardzo urozmaiconą trasą wiedzie po ostępach puszczy. Nie brakuje ostrych podejść i zbiegów. Trasa, na której pobiegł członek klubu Jednorożec robi co może liczyła aż 50 kilometrów.

 

– Nasz chłopak przebiegł dziś 50 km, wspierając swoją koleżankę Natalię z klubu BBL Ostrołęka. Jeszcze nie odpoczął, a już myśli o kolejnym biegu. Dziś podczas biegu, na 40. kilometrze dzwonił do naszych jednorożców i relacjonował bieg. Dobiegł do mety wraz z koleżanką. Robert, Ty jesteś niemożliwy – podsumował wyczyn swojego kolegi klub z Jednorożca.

Bieg Bison Ultra Trail odbywa się na Podlasiu. Ścieżki wiodą przez obszary, których biegacze często się nawet nie spodziewają. Jedną z pamiątek jaką pozostawił po sobie lodowiec, jest ciąg wyniesień, o długości 23 km, przypominający ogromny wał – Wzgórza Świętojańskie ciągnące się od Supraśla po Gródek. 60 metrowe różnice wysokości, duże stromizny są często dużym zaskoczeniem.

 

Biegi odbywają się na różnych dystansach. Do wyboru są: 16, 35, 50, 70 i 100 kilometrów. Robert Klimczak trasę 50 kilometrową  pokonał w czasie: 05:47:02.

Biegaczowi pogratulował wójt gminy Jednorożec. Krzysztof Iwulski: Pokonywanie swojej słabości, walka ze sobą samym, stawanie się lepszym od siebie, praca nad sobą, szacunek dla innych… to jest człowieczeństwo i szlachetność. Gratuluję samozaparcia i pięknej walki – napisał.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments