Robert Górski i Monika Sobień-Górksa gościli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu

W poniedziałek w czytelni letniej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu mieszkańcy spotkali się z Robertem Górskim, artystą kabaretowym, komikiem, satyrykiem, liderem i autorem tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju, scenarzystą i odtwórcą głównej roli w serialu „Ucho Prezesa” oraz Moniką Sobień – Górską: dziennikarką, a także scenarzystką i pisarką.

 

Rozmowę poprowadził dziennikarz Marcin Michrowski.

– W trakcie spotkania licznie przybyła publiczność dowiedziała się jak powstają teksty i skecze do programów kabaretowych, jakie są najbliższe plany estradowe Kabaretu Moralnego Niepokoju. Uczestnicy spotkania poznali historię początków znajomości Moniki i Roberta. Rozmowa wypełniona była anegdotami z życia codziennego państwa Górskich. Okazuje się, że czasem artysta bywa taki sam w życiu prywatnym, jak na kabaretowej scenie – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

 

Robert Górski stwierdził, że nowych tematów do kabaretu na pewno nigdy mu nie zabraknie. Ma niewyczerpane pokłady do tworzenia skeczy i wcielania ich w życie. Satyryk cały czas pracuje nad nowymi projektami. Napisał musical „Windą do nieba” z piosenkami zespołu 2 plus 1. Jest to opowieść o czasach, które już odeszły.

– Monika Sobień-Górska opowiedziała o swojej najnowszej książce  pt. „Ukrainki: co myślą o Polakach, u których pracują?”. Ukazuje w niej relacje Ukrainek z polskimi pracodawcami i odkrywa wiele tajemnic, które skrywają polskie domy – czytamy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Otwarte. Zapraszamy”, dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments