Rezonans magnetyczny w przasnyskim szpitalu. Dyrekcja prosi o pomoc mieszkańców.

Jerzy Sadowski, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu zwraca się z prośbą do mieszkańców powiatu przasnyskiego o wsparcie w zakupie rezonansu magnetycznego.

Rezonans magnetyczny jest jedną z technik diagnostyki obrazowej, które jest szeroko stosowana w medycynie. Umożliwia ona w sposób nieinwazyjny badanie wszystkich wewnętrznych, anatomicznych struktur organizmu, takich jak: kości, tkanek miękkich, mózgu, serca, kanału szkieletowego. Rezonans magnetyczny jest wykorzystywany przy diagnozowaniu różnych chorób ośrodkowego układu nerwowego, w tym stwardnienia rozsianego, nowotworów mózgu, choroby Alzheimera, a także zaburzeń neurologicznych. Służy także do wykrywania guzów w tkankach miękkich, guzów serca, płuc oraz nowotworów narządów rodnych.

– Zwiększające się zapotrzebowanie na tego rodzaju diagnostykę, zarówno dla potrzeb pacjentów szpitalnych, jak i korzystających ze świadczeń ambulatoryjnych, w naszej ocenie uzasadnia wyposażenie szpitala w rezonans magnetyczny. Posiadanie rezonansu magnetycznego w lokalizacji naszego zakładu, w sposób znaczący ułatwiłoby diagnostykę pacjentów, korzystających z usług naszego szpitala – prosi o wsparcie Jerzy Sadowski.

Wspólnie pomóżmy w zakupie tak ważnego dla nas i naszego szpitala sprzętu. Wpłaty – nr konta 87 1020 1592 0000 2802 0306 2056


Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Urszula
Urszula
3 lat temu

To szpital powiatowy. Dlaczego starostwo nie wspomoże takiego zakupu? Czy nie można spróbować sięgnąć po fundusze zewnętrzne?

Waldemar
Waldemar
3 lat temu
Reply to  Urszula

Urszula. Przejrzyj sobie ostatnią Sesję Rady Powiatu. Tam masz odpowiedź. Powiat wspiera i sięga po fundusze zewnętrzne.

xyz
xyz
3 lat temu

Jurek Owsiak. Linczujmy go.

Syl
Syl
3 lat temu

Na pewno mieszkańcy będą wspierać zakup bo sprzet jest niezwykle potrzebny. Jednakze przykra sprawa jest z personelem rejestrującym. Dzwoniąc zapisać się na TK naprawde bardzo nie milo jest sie potraktowanym. I nie jestem jedynym tego przykladem. Ważne jest to ze gdy juz sprzet bedzie zeby lekarze dawali chetniej skierowania na takie badania. Bo w ten sposob jedynie mozna zdjagnozowac niektóre choroby szczegolnis układu nerwowego