Reprezentacja 2. ORel Przasnysz z brązowym medalem na mistrzostwach w pływaniu

W dniach 22-23 września odbyły się mistrzostwa 16. Dywizji Zmechanizowanej w pływaniu. Przasnyscy żołnierze zdobyli 5 medali w konkurencjach indywidualnych i brązowy medal w kategorii grupowej.

– Zawody zostały zorganizowane w miejscowości Olecko, a gospodarzem zmagań był 15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy. Podczas trzydniowych zmagań zawodnicy rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i sztafetowych. W pierwszym dniu rywalizowano w konkurencjach indywidualnych w czterech stylach pływackich na dystansach 50 i 100 metrów – informuje kpt. J. Łazarski.

Łupem żołnierzy z Przasnysza padło aż 5 medali:

• złoty medal: st. szer. Maciej SKIBSKI w konkurencji 50 m stylem klasycznym do 35 lat.
  • złoty medal: szer. Michał KOZIKOWSKI w konkurencji 100 m stylem klasycznym do 35 lat.
  • srebrny medal: ppor. Maciej GRACZYK w konkurencji 50 m stylem grzbietowym do 35 lat.
  • brązowy medal: szer. Mariusz GRZELLA w konkurencji 50 m stylem motylkowym powyżej 35 lat.
  • brązowy medal: st. szer. Ariel KRYKOWSKI w konkurencji 100 m stylem dowolnym do 35 lat.

W drugim dniu zawodów rywalizowano w konkurencjach sztafetowych. Na trzecim  stopniu podium w konkurencji sztafety mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym stanęli żołnierze w składzie: ppor. Marta Kozłowska, szer. Katarzyna Reimus, st. kpr. Maciej Lewandowski oraz szer. Michał Kozikowski.

Ostatecznie reprezentacja 2. Ośrodka Radioelektronicznego uplasowała się na 3. pozycji wśród 15 reprezentacji jednostek wojskowych.