Reporter wojenny, Wojciech Jagielski gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu [FOTO]

Wtorkowe spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu było prawdziwą ucztą dla miłośników reportażu i literatury faktu. Tym razem gościem był Wojciech Jagielski, wieloletni korespondent wojenny Polskiej Agencji Prasowej i „Gazety Wyborczej”, doskonały reportażysta i pisarz.

 

Podczas spotkania Wojciech Jagielski opowiedział o swojej drodze dziennikarskiej, reporterskim warsztacie pracy, o swoich książkach i niebezpiecznych sytuacjach, w których znalazł się zbierając materiały. Opowiadał o relacjach międzyludzkich, również o tym jak osoby mu bliskie znosiły jego nieobecność i pracę w ekstremalnie niebezpiecznych warunkach.

 

Jagielski twierdzi, że materiały dziennikarskie przywiezione z podróży same układają się w opowieść, jednak nim dojdzie do powstania książki czasami mija sporo czasu. Tak było z książką „Na wschód od zachodu”, do której materiały zbierał najdłużej, bo blisko 30 lat.

– Wyczerpujące odpowiedzi na zadane pytania w znacznym stopniu przybliżyły słuchaczom sylwetkę Wojciecha Jagielskiego. Pasja, wytrwałość, ciekawość świata, wiedza i talent i skromność –  tak w kilku słowach można scharakteryzować naszego wspaniałego gościa – podsumowują spotkanie organizatorzy spotkania.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments