Renowacja kościoła w Olszewce na 100-lecie jego konsekracji

Trwają prace przygotowawcze do uroczystości 100-lecia konsekracji kościoła w Olszewce. Parafia jest bardzo mała, a przygotowania do ich święta ogromne. Maria Weronika Kmoch prosi o wsparcie inicjatywy renowacji tego zabytku

 

Kościół w miejscowości Olszewka, w gminie Jednorożec jest jedynym, ośmiobocznym budynkiem kultu religijnego w diecezji łomżyńskiej oraz jednym z 12 drewnianych kościołów na Kurpiach. Obecnie trwają przygotowania do 100-lecia konsekracji kościoła. Planowane prace są bardzo dużym wysiłkiem finansowym dla niewielkiej parafii, która obejmuje tylko jedną wieś i liczy około 500 osób.

Trwa meblowanie zakrystii, złocone są kolumny w nawie i na chórze, trwa konserwacja zabytkowego ołtarza, a także planowany jest nowy ołtarz boczny św. Antoniego oraz nowy chodnik procesyjny i konieczne jest zabezpieczenie szalowania zewnątrz świątyni.

 

– To tylko niektóre prace, które proboszcz wraz z całą społecznością Parafii pw. św. Antoniego w Olszewce planuje wykonać do przyszłych wakacji, kiedy będziemy obchodzić 100-lecie konsekracji świątyni – informuje Maria Weronika Kmoch.

Organizowana jest zbiórka funduszy, która ma wspomóc parafian i proboszcza w przygotowaniu się do tak ważnego dla nich święta.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments