Remonty ulic i modernizacja stadionu w Chorzelach. Wiemy na co gmina przeznaczy pozyskane 5 mln złotych

Gmina Chorzele pozyskała właśnie prawie 5 milionów złotych na całkowitą przebudowę ulic: Cmentarnej, Rzemieślniczej i Księżycowej oraz budowę parkingu przy cmentarzu. Środki umożliwią również przebudowę trybun na Stadionie Miejskim wraz z zadaszeniem i oświetleniem.

 

– Posiadamy już kompletną dokumentację projektową, a inwestycje te będą służyły wszystkim mieszkańcom naszej Gminy. Nasze wnioski o dofinansowanie tych ważnych społecznie i oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji ze środków będących w dyspozycji pana marszałka Adama Struzika, Zarządu i Radnych Wojewódzkich okazały się skuteczne i zyskały akceptację. Pozyskaliśmy na nie prawie 5 milionów złotych i żeby je zrealizować złożę wniosek do Rady Miejskiej, aby zabezpieczyć wkład własny – powiedziała nam burmistrz Beata Szczepankowska.

 

Nowe ulice i parking przy cmentarzu

Przebudowa ulicy Cmentarnej zakłada budowę między innymi ciągu pieszo – jezdnego z kostki betonowej, jezdni o szerokości 6 m, chodnika, odwodnienia, zjazdów na posesje, stanowisk postojowych, a także miejsca do składowania śniegu w okresie zimowym.

Przebudowa ulicy Rzemieślniczej oraz ulicy Księżycowej zakłada wykonanie między innymi jezdni o szer. 6 m, zjazdów na posesje, odwodnienia, a także budowę chodników. Odwodnione zostaną również ulice Nowa i Spokojna, dzięki czemu ta część miasta zostanie zabezpieczona przed zalewaniem.

– Oprócz przebudowy tych ulic, wybudujemy również bezpłatny parking z kostki betonowej przy ulicy Cmentarnej, który zapewni dodatkowe 56 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym dla osób niepełnosprawnych. Po realizacji tej inwestycji mieszkańcy zyskają nowe i przede wszystkim bezpieczniejsze drogi, prowadzące do ich nieruchomości, a także na zlokalizowany przy ulicy Cmentarnej cmentarz parafialny, który służy mieszkańcom całej gminy – dodaje burmistrz.

Nowe oblicze zyska również Stadion Miejski w Chorzelach

Kolejną ważną inwestycją jest przebudowa trybun wraz z zadaszeniem i oświetleniem na Stadionie Miejskim w Chorzelach. Istniejące trybuny zostaną wzmocnione, a ich cała powierzchnia poddana remontowi. Zniszczone siedziska, balustrady i ogrodzenia w obrębie trybun zostaną wymienione na nowe. Przewidziano montaż aż 605 nowych siedzisk sportowych. Obiekt zyska oświetlenie LED, które obniży zużycie energii elektrycznej.

Trybuny zyskają też nowy element – pokrycie dachowe z płyt poliwęglanowych. Zadaszenie trybun uchroni mieszkańców przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi panującymi na zewnątrz, jak grad, śnieg, deszcz czy upały.

 

guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
1 miesiąc temu

A na stadionie w Przasnyszu światła gasną a ulica Świerczewo za 10 lat będzie wremonontowana

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Szoda że nasze władze miejskie ani radni nie widzą potrzeby inwestowania w nasz stadion. Musimy na treningach biegać po bieżni która pamięta czasy Gierka. Podobnie jest z boiskiem piłkarkim. Z zazdrością patrzymy jaką metamofozę przszły podobne obiekty w sąsiednich miejscowościach Ciechanów , Mława, Jednorożec, Maków a zachwilę i Chorzele. A u nas inwestyuje się w zachcianki władz w ścianki spinaczkowe, esport i darta, tylko może zadam pytanie dla kogo są te inwestcje. Boiska i bieżni codzienie sa wykorzystywane i to przez liczne grupy . Esportem i dartem poza włodarzmy nikt się nie interesuje , a ze ścianki nie możn a… Czytaj więcej »

Anka
Anka
1 miesiąc temu

Tak, zazdroszczę Chorzelom władz miasta. Może i u nas coś się zadzieje. 🤔

Robokop
Robokop
1 miesiąc temu
odpowiada  Anka

Władzy akurat nie ma co zazdrościć. Oczywiście fajnie że Chorzele się rozwijają, ale to nie zasługa bezpośrednio państwa Szczepankowskich, a układu zamkniętego jaki panuje w PSL. To samo dotyczy Ciechanowa i innych miejscowości gdzie rządzi PSL. To nie są żadni wybitni włodarze, tylko po marszałek sypie kase dla swoich. Na szczęście zieloni są mocno poniżej progu wyborczego i niebawem skończy się ta patologia. Tyle, że po nich przyjdzie nowa, tyle że z innego obozu politycznego.

Jarek
Jarek
1 miesiąc temu
odpowiada  Robokop

Ten układ przynajmniej pozyskuje środki na inwestycje, bo pisowski tylko zabiera i daje swoim. Po PiS w powiecie jeszcze długo trzeba będzie sprzątać.

Robokop
Robokop
1 miesiąc temu
odpowiada  Jarek

Przeczytałeś chociaż co napisałem? Nie bronie tu nikogo, tylko w Chorzelach czy Ciechanowie dokładnie to co napisałeś robi PSL. Nie zauważyłem aby PIS coś dawał naszemu powiatowi 🙁

Danuta
Danuta
1 miesiąc temu
odpowiada  Robokop

Żeby dostać dofinansowanie trzeba przedstawić projekt na który to dofinansowanie ma być przeznaczone,a Starosta woli sobie robić fotki niż zająć się pracą.To dlatego powiat nie otrzymuję żadnych dotacji.Przez 3 lata nie pozyskali nawet jednego euro.

Anka
Anka
1 miesiąc temu
odpowiada  Robokop

To tylko potwierdza, jakie notowania ma obecny starosta w swojej partii. Potrzebny tylko do głosów w regionie. Wstyd, aby nie liczyli się ludzie tylko ten chory pisowski układ. A co obecną władza zyskała dla regionu to każdy wie .