Remont zakończony – tak wygląda nowa sala gimnastyczna w LO im. KEN w Przasnyszu

Zakończył się remont sali gimnastycznej w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Sala zyskała nową sportową nawierzchnię i wyposażenie, wyremontowany został też dach budynku.

 

Sala gimnastyczna w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu nie straszy już zniszczoną posadzką i przeciekającym dachem. Już od września uczniowie będą mogli w pełni korzystać z walorów nowoczesnego i bezpiecznego obiektu.

– Wykonawca prac – firma A&K Konstrukcje Sp. z o.o. z Ciechanowa wykonała kompleksową modernizację sali za kwotę 744 tys. zł. W ramach inwestycji przeprowadzono m.in. wymianę zniszczonej nawierzchni oraz naprawę nieszczelnego pokrycia dachowego. Zdecydowana większość środków umożliwiających realizację oczekiwanego od lat przedsięwzięcia Powiat Przasnyski pozyskał w ramach III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Przyznane fundusze to 728 500,00 zł, przy czym wkład własny z budżetu powiatu to tylko 15 500,00 zł – informuje Powiat Przasnyski.

 

Dzięki dofinansowaniu możliwe było wykonanie następujących prac:

  • wymiana posadzki treningowej na nawierzchnię spełniającą nowoczesne parametry. Poprzednia drewniana podłoga była mocno wyeksploatowana i częściowo uszkodzona;
  • wymiana paneli ściennych, montaż paneli akustycznych;
  • wymiana istniejącego oświetlenia na lampy energooszczędne typu LED;
  • naprawa powierzchni ścian;
  • wymiana mechanizmów ręcznych umożliwiających otwieranie okien sali z poziomu podłogi;
  • wykonanie obudów grzejników o konstrukcji drewnianej w celu bezpiecznej eksploatacji;
  • wyposażenie sali w niezbędny sprzęt sportowy: bramka do piłki ręcznej, słupki do siatkówki wielofunkcyjne, słupki do tenisa;
  • naprawa dachu – w związku z występującymi przeciekami konieczna była naprawa nieszczelnego pokrycia dachowego, który został pokryty dodatkową płytą warstwową wraz z wymianą rynien dachowych i obróbką blacharską.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu

Takiego bubla to dawno nie widziałem, nie wiem kto projektował hale prawdopodobnie towarzysz Chruszczow

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Mariusz

Ten kanał wentylacyjny pod tablicą do kosza wygląda rzeczywiście kuriozalnie. A to tylko jeden z wielu kwiatków.