Remont ulicy Świerczewo dobiega końca. Powstało rondo, wyniesione przejście dla pieszych i parking [FOTO]

Powoli dobiega końca remont ulicy Świerczewo w Przasnyszu. Ulica jest już w pełni przejezdna. W ramach prac na skrzyżowaniu ulicy Świerczewo z Ogrodową wykonano już rondo, pobudowano także wyniesione przejście dla pieszych i parking.

 

Na przebudowę ulicy Świerczewo miasto pozyskało 3,3 mln zł z programu Polski Ład. Startujący w przetargu wykonawcy wycenili koszt inwestycji na sumę ponad 3,8 mln zł, co przekroczyło zabezpieczony w budżecie miasta limit. Radni wyrazili zgodę na zwiększenie puli środków o 480 tys. zł, dzięki czemu możliwe było podpisanie umowy z wykonawcą – firmą Bruktim Usługi Budowlano – Projektowe z Ostrołęki.

Przebudowa obejmuje 0,7 km odcinek ulicy Świerczewo i polega na budowie siedmiometrowej jezdni asfaltowej, zatok postojowych i zjazdów, przebudowie skrzyżowań i kolidujących urządzeń energetycznych, a także budowie obustronnego, dwumetrowego chodnika, przejścia dla pieszych z azylami i jednego wyniesionego oraz doświetleniu skrzyżowań. Dodatkowo doświetlone zostają przejścia dla pieszych, rozbudowane oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa. W sąsiedztwie ulicy i mieszczących się tam przychodni zdrowia powstaje zatoka postojowa dla samochodów, której sąsiedztwo zostanie zagospodarowane zielenią.

 

Remont zakończy się jeszcze w tym roku.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Qwerty
Qwerty
1 rok temu

Zrobili rondo nie na tym skrzyżowaniu co trzeba, a jak już to powinny być tam dwa połączone ronda zwane potocznie „psia kość”.

Jamal
Jamal
1 rok temu
Reply to  Qwerty

Dokładnie jak piszesz. Remont Świerczewa był potrzebny, ale wykonanie jak zwykle po przasnysku. Powinno być jedno duże rondo, niekoniecznie okrągłe, obejmujące wszystkie skrzyżowania w tym miejscu.
Oczyma wyobraźni widzę też już wodę zbierającą się przed progiem zwalniającym (od strony ronda) i dziury jakie powstaną lada moment na łączeniu progu z asfaltem.

Janusz
Janusz
1 rok temu

Jakaś masakra . Może najlepiej w ogóle zamknąć ulice . Niech wszyscy jeżdżą rowerami po chodnikach. Czy wynalazcy tego ronda zastanowili się co będzie w przypadku katastrofy czyli remontu rond przy dworcu lub remontu ulicy mostu . Kiedyś ulica Świerczewo służyła jako tymczasowy objazd dla ruchu tranzytowego . Jak tam TiRy przejadą ? Tak znam odpowiedź : w poprzek . Czy reszta też tak będzie jeździć ?

Korsarz
Korsarz
1 rok temu
Reply to  Janusz

Normalnie przejadą przez srodek . Co Ty się martwisz , kiedyś był objazd Swierczewem gdy było projektowane i wykonywane rondo przy LO i wszystko było ok . I teraz też będzie gdyby zaszła konieczność poprowadzenia tam objazdu

max
max
1 rok temu

„Dodatkowo doświetlone zostają przejścia dla pieszych, rozbudowane oświetlenie uliczne” Oświetlenie uliczne panie burmistrz na ul. Makowskiej wyłącza się nad ranem kiedy jest jeszcze ciemno. Czy to sprzyja bezpieczeństwu o które tak pan stanowczo zabiegał. W normalnych miastach oświetlenie wyłącza się i włącza przez czujniki zmierzchu. W naszym szanownym miasteczku nadal pewnie działa na zasadzie zegara, który trzeba co jakiś czas przestawiać. Wstyd panie burmistrz – wstyd.

Zbulwersowana
Zbulwersowana
1 rok temu

Co za inżynier projektował to rondo? Chyba po tytule nabytym na stadionie 10-lecia!!! Masakra jakaś!!!