Remont ulicy Świerczewo dobiega końca. Powstało rondo, wyniesione przejście dla pieszych i parking [FOTO]

Powoli dobiega końca remont ulicy Świerczewo w Przasnyszu. Ulica jest już w pełni przejezdna. W ramach prac na skrzyżowaniu ulicy Świerczewo z Ogrodową wykonano już rondo, pobudowano także wyniesione przejście dla pieszych i parking.

 

Na przebudowę ulicy Świerczewo miasto pozyskało 3,3 mln zł z programu Polski Ład. Startujący w przetargu wykonawcy wycenili koszt inwestycji na sumę ponad 3,8 mln zł, co przekroczyło zabezpieczony w budżecie miasta limit. Radni wyrazili zgodę na zwiększenie puli środków o 480 tys. zł, dzięki czemu możliwe było podpisanie umowy z wykonawcą – firmą Bruktim Usługi Budowlano – Projektowe z Ostrołęki.

Przebudowa obejmuje 0,7 km odcinek ulicy Świerczewo i polega na budowie siedmiometrowej jezdni asfaltowej, zatok postojowych i zjazdów, przebudowie skrzyżowań i kolidujących urządzeń energetycznych, a także budowie obustronnego, dwumetrowego chodnika, przejścia dla pieszych z azylami i jednego wyniesionego oraz doświetleniu skrzyżowań. Dodatkowo doświetlone zostają przejścia dla pieszych, rozbudowane oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa. W sąsiedztwie ulicy i mieszczących się tam przychodni zdrowia powstaje zatoka postojowa dla samochodów, której sąsiedztwo zostanie zagospodarowane zielenią.

 

Remont zakończy się jeszcze w tym roku.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Qwerty
Qwerty
12 dni temu

Zrobili rondo nie na tym skrzyżowaniu co trzeba, a jak już to powinny być tam dwa połączone ronda zwane potocznie „psia kość”.

Jamal
Jamal
11 dni temu
Reply to  Qwerty

Dokładnie jak piszesz. Remont Świerczewa był potrzebny, ale wykonanie jak zwykle po przasnysku. Powinno być jedno duże rondo, niekoniecznie okrągłe, obejmujące wszystkie skrzyżowania w tym miejscu.
Oczyma wyobraźni widzę też już wodę zbierającą się przed progiem zwalniającym (od strony ronda) i dziury jakie powstaną lada moment na łączeniu progu z asfaltem.

Janusz
Janusz
12 dni temu

Jakaś masakra . Może najlepiej w ogóle zamknąć ulice . Niech wszyscy jeżdżą rowerami po chodnikach. Czy wynalazcy tego ronda zastanowili się co będzie w przypadku katastrofy czyli remontu rond przy dworcu lub remontu ulicy mostu . Kiedyś ulica Świerczewo służyła jako tymczasowy objazd dla ruchu tranzytowego . Jak tam TiRy przejadą ? Tak znam odpowiedź : w poprzek . Czy reszta też tak będzie jeździć ?

Korsarz
Korsarz
11 dni temu
Reply to  Janusz

Normalnie przejadą przez srodek . Co Ty się martwisz , kiedyś był objazd Swierczewem gdy było projektowane i wykonywane rondo przy LO i wszystko było ok . I teraz też będzie gdyby zaszła konieczność poprowadzenia tam objazdu

max
max
11 dni temu

„Dodatkowo doświetlone zostają przejścia dla pieszych, rozbudowane oświetlenie uliczne” Oświetlenie uliczne panie burmistrz na ul. Makowskiej wyłącza się nad ranem kiedy jest jeszcze ciemno. Czy to sprzyja bezpieczeństwu o które tak pan stanowczo zabiegał. W normalnych miastach oświetlenie wyłącza się i włącza przez czujniki zmierzchu. W naszym szanownym miasteczku nadal pewnie działa na zasadzie zegara, który trzeba co jakiś czas przestawiać. Wstyd panie burmistrz – wstyd.

Zbulwersowana
Zbulwersowana
11 dni temu

Co za inżynier projektował to rondo? Chyba po tytule nabytym na stadionie 10-lecia!!! Masakra jakaś!!!