Remont świetlicy w Dobrzankowie – zakończony

Kto jeszcze pamięta, jak wyglądała kilka lat temu świetlica wiejska w Dobrzankowie, ten może się mocno zdziwić. Wyremontowany obiekt zupełnie bowiem nie przypomina starej remizy, która nie zachęcała do integracji społecznej. Dzięki środkom z Unii obiekt wypiękniał i zapewne przyspieszy rozwój tutejszych wspólnot.

Remont świetlicy zakończył się tuż przed świętami wielkanocnymi. Operacja została dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. Wartą ponad 225 tysięcy złotych inwestycję w niemal 50 procentach pokryto ze środków unijnych.

Projekt o nazwie: „Modernizacja miejsca spotkań społeczności lokalnej w Dobrzankowie – etap II” przewidywał nie tylko remont wnętrza i elewacji budynku świetlicy, lecz także jego wyposażenie kuchenne i sanitarne. Dzięki temu udało się kupić m.in. lodówkę, kuchenkę gazową, stoły i krzesła. Dodatkowo przed samą świetlicą pojawiły się wygodne ławki, które z pewnością przydadzą się w trakcie wakacyjnych spotkań miejscowej społeczności.

Całkowita wartość wykonanych robót wyniosła 226 730,67 zł. Wysokość dotacji wyniosła 105 902,00 zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, poziom dofinansowania wynosi 75% kosztów kwalifikowalnych.

Oto obecny wygląd świetlicy w Dobrzankowie:


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments