Remont ronda przy ogólniaku dobiega końca. Kiedy otworzą ulicę?

Przebudowa ronda Armii Krajowej w Przasnyszu rozpoczęła się 10 sierpnia i miała zakończyć się przed rozpoczęciem roku szkolnego. Na udrożnienie ruchu musimy jednak poczekać ponad 2 razy dłużej, niż początkowo przewidywano.

 

Przy okazji remontu ronda mieliśmy szansę przekonać się, jak wyglądałaby realizacja jednego z planów Waldemara Trochimiuka, który postulował poprowadzenie ruchu tranzytowego tzw. wewnętrzną obwodnicą miasta. Zgodnie z jego pomysłem, początkowo wspieranym przez starostę Krzysztofa Bieńkowskiego, było wyprowadzenie ciężkich pojazdów z drogi krajowej i puszczenie ruchu m.in. ulicą Leszno i Kolejową.

Remont ronda pokazał jasno, jak krótkowzroczny był to pomysł. Skrzyżowanie wspomnianych ulic, przez które biegnie torowisko kolejki wąskotorowej, znajduje się obecnie w stanie ruiny, a na wszelkie inwestycje toczące się przy udziale PKP, trzeba czekać wieczność. Najlepszym tego przykładem była naprawa torowiska przecinającego Szosę Ciechanowską, na którą mimo licznych apeli władz miasta, policji oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich, musieliśmy czekać blisko dwa lata.

Tylko częściowe przeniesienie ruchu tirów na Kolejową sprawiło, że ulica nadaje się do remontu, ponieważ część studzienek poległa pod naporem ciężkich ładunków, a ciężarowe składy nie będąc w stanie wejść w ostry zakręt przy skrzyżowaniu z Szosą Ciechanowską, zniszczyły chodnik.

W związku z tym, że 18 września minął kolejny termin zakończenia robót, na placu budowy mimo dobrej pogody panował zastój, a tiry dalej rozjeżdżały miasto, wysłaliśmy do GDDKiA kilka pytań. Chcieliśmy poznać przyczynę opóźnień oraz ostateczny termin zakończenia prac, które trwają już dobrze ponad miesiąc.

– Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie roboty brukarskie w ciągu DK57 na rondzie w m. Przasnysz zostały zakończone. W dniu dzisiejszym układana jest jeszcze nawierzchnia na rondzie – usłyszeliśmy w piątek od inspektor Ewy Jasinskiej.

– Natomiast ze względów na wymogi technologiczne wykonanych prac ruch na rondzie, w pełnym zakresie, zostanie przywrócony w czwartek, tj. 24 września 2020 r.

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Włodi
Włodi
2 lat temu

Pytanie: Kto za to zapłaci? Kto poniesie konsekwencje?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Włodi

Ty, ja, my. Podatnicy… Zaskoczony ?

Barnabesku
Barnabesku
2 lat temu
Reply to  Włodi

Pytanie: za jakie konkretnie konsekwencje ktoś miałby coś komuś zapłacić?

Włodi
Włodi
2 lat temu
Reply to  Barnabesku

Naprawę dróg powiatowych i miejskich którymi został puszczony ruch z drogi krajowej? Przekroczony termin remontu ronda?

Barnabesku
Barnabesku
2 lat temu
Reply to  Włodi

Termin przekroczono bo vis maior, siła wyższa. Jeszcze się taki człowiek nie urodził co by pogodę kontrolował. A wspomniana w materiale droga to i przy funkcjonującym rondzie jest intensywnie użytkowana, czy przez ruch osobowy nie chcący wjeżdżać do miasta czy przez cięższy. A ten przez ostatnie miesiące woził ciężki sprzęt, materiały i surowiec na budowę lodowiska. Dlatego nie uważam, żeby to ostatnie kilkanaście dni tak nadszarpnęło jej nawierzchnię.

Last edited 2 lat temu by Barnabesku
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Barnabesku

A to mieliśmy tornado nad Przasnyszem? Czy jakaś nadzwyczajna powódź nas nawiedziła? Chyba coś kurde przespałem.

Konował
Konował
2 lat temu
Reply to  Barnabesku

Taaaa, 15:00 i do domu, co będziemy się przemęczać

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Barnabesku

Dej mnie panocku Barnabciu cosik na psebudzenie, bom zapodł w dziki sen. Cekom tylko dnio as psyjedzie ci moj Zenon na białym konicku, coby jako ten ksiunze mnie ze straaaśliwego kosmaru wyrwoł. Hej!

Adpi
Adpi
2 lat temu

Trzeba być Tumanek i to wybitnym żeby obwodnicę poprowadzić ul.leszno i kolejowo po kilku dniach to się sypie a co będzie dalej