Remont na terenie przasnyskiego szpitala. Powstaje Oddział Opieki Senioralnej

Rozpoczął się remont pomieszczeń magazynowych mieszczących się w budynku wolnostojącym, znajdującym się na terenie szpitalnego kompleksu. Budynek ma zostać przekształcony na Oddział Opieki Senioralnej. W razie potrzeby będzie mógł służyć jako oddział covidowy.

 

– Realizacja inwestycji jaką jest utworzenie Oddziału Opieki Senioralnej (Zakład Opiekuńczo-Leczniczy) z możliwością leczenia osób zarażonych wirusem SARS-CoV2 w okresie zagrożenia epidemiologicznego w związku z COVID-19 – została rozpoczęta – informuje dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, Grzegorz Magnuszewski.

Etap pierwszy inwestycji obejmuje:

 

  • roboty rozbiórkowe, wraz z wywozem materiałów z rozbiórki i ich utylizacja,
  • roboty konstrukcyjne,
  • roboty instalacyjne branży sanitarnej (bez białego montażu),
  • roboty instalacyjne branży elektryczne (bez osprzętu),
  • roboty wykończeniowe branży budowlanej (stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna).

 

– Docelowo w budynku przewiduje się utworzenie 15 sal chorych, na których będzie można rozmieścić 54 łóżka dla pacjentów. Planowany termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na 15 grudnia 2022 roku, a jego koszt zgodnie z podpisanymi umowami to 5 mln 41 tys. 770 zł – podaje dyrektor. Całkowita wartość realizacji zadania oszacowana jest na kwotę ponad 12 mln zł.

Na realizację pierwszego etapu inwestycji szpitalowi w Przasnyszu zostały przyznane środki przez Wojewodę Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w wysokości 5 mln zł.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
1 rok temu

Niech szpital nadal się rozwija