Remiza OSP w Karawczu otoczona kostką brukową

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwaczu wszelkie środki finansowe, które wpływają do nich ze składek oraz działań ratowniczo – gaśniczych przeznaczają na wspólny cel. W tym roku dzięki zgromadzonym pieniądzom udało się im posadzić choinki, ocieplić boks i położyć kostkę brukową.

 

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwaczu pieniądze, jakie otrzymują (na przykład z wyjazdów na akcje strażackie) przekazują do jednej puli, aby w późniejszym czasie móc je wykorzystać na remonty i zakupy. Na początku roku sprawozdawczego 2021 założyli, że w tym roku wykonają trzy zamierzenia. Wszystkie udało im się wykonać.

I tak: ocieplili boks garażowy, dzięki czemu zyskali nowe pomieszczenie. Na placu wiejskim posadzili choinki. Ostatnim z zaplanowanych działań było położenie kostki brukowej wokół remizy. Udało im się także powiększyć parking. Ta inwestycja kosztowała strażaków około 5 tys. złotych. Kładzenie bruku zakończyli w piątek, 17 grudnia.

 

To jednak nie wszystkie inwestycje, które strażakom udało się poczynić w tym roku. Dzięki zebranym środkom finansowym zakupili 3 pary butów FHR 6, 2 pary rękawic oraz kominiarki strażackie.

– Jesteśmy strażakami ochotnikami, pracujemy społecznie, dla dobra mieszkańców, a nie po to, aby uzyskiwać z tego pieniądze. Wszelkie środki finansowe, jakie uzyskujemy ze składek oraz działań ratowniczo – gaśniczych przeznaczamy na wspólny cel – mówi Robert Kacprzak z OSP Karwacz.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments