Rekrutacja w dużej firmie

Na spotkaniu 26.03.2014 r. młodzież biorąca udział w projekcie „Gotowi do startu… meta: PRACA” dowiedziała się jak przebiega rekrutacja w dużym przedsiębiorstwie. W zajęciach uczestniczyli przedstawiciele firmy KROSS S.A.: Pani Iwona Jakubiak – specjalista ds. personalnych i szkoleń oraz Pan Andrzej Dołęga – dyrektor administracyjny firmy.

KROSS to największa marka rowerowa w Polsce, od lat konsekwentnie umacniająca pozycję lidera rynku lokalnego oraz europejskiego. Jedna z największych marek w Europie – rowery KROSS dostępne są w niemal wszystkich zakątkach Starego Kontynentu.

Duże firmy przeprowadzają rekrutację, ale z racji na liczbę pracowników, zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną. Rekrutacja wewnętrzna polega głównie na awansie pracowników sprawdzających się w organizacji. Takie rozwiązanie to również zwiększenie motywacji pracowników już pracujących, do efektywnej pracy, która wiąże się z możliwością rozwoju.

Takie firmy jak KROSS S.A. dysponują już na wstępie pewną bazą potencjalnych kandydatów, którą skonstruowały na przestrzeni ostatnich lat. Przedsiębiorcy zaczynają od umieszczenia informacji w mediach, czyli głównie w prasie i Internecie. Następny etap to analiza otrzymanych dokumentów, selekcja różnicuje się na wstępną w działach HR, a następnie najlepsze oferty analizują również kierownicy działów, gdzie mieliby pracować potencjalni pracownicy. Kandydaci którzy przeszli pozytywnie ocenę CV i listów motywacyjnych tradycyjnie zapraszani są na rozmowy kwalifikacyjne.

Duże firmy mają najczęściej bardzo dobrze określone zakresy obowiązków na danym stanowisku pracy, co ułatwia funkcjonowanie firmy i nadaje im pewne zorganizowane struktury. To właśnie pod te wytyczne konstruowane będą programy rekrutacyjne, więc dobrze jest poznać dokładnie wymagania i oczekiwania pracodawcy odnośnie określonego stanowiska pracy w jego firmie na które chcemy aplikować.

Młodzież uzyskała wiele praktycznych rad jak powinno wyglądać prawidłowe CV, autoprezentacja podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jakich błędów unikać, na co zwracać szczególną uwagę.Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments