Rekordowa frekwencja na „Marszu z Flagą dla Leny” w Jednorożcu

Stowarzyszenie „Jednorożec robi co może” zorganizowało patriotyczne wydarzenie połączone ze zbiórką charytatywną dla mieszkanki gminy.

 

– To absolutny rekord frekwencji! Dziękujemy! Dzięki wam zebraliśmy na pomoc dla Lenki 2037,19 zł. Co roku zachwycają nas wasze wielkie serducha i chęć pomocy osobom potrzebującym – relacjonują organizatorzy.

Tym razem uczestnicy pokonali wspólnie dystans 2,5 km ulicami Jednorożca.

– Punktualnie o 14.00 wszyscy uczestnicy Marszu odśpiewali Hymn Polski. Wójt Krzysztof Iwulski zabrał głos i podziękował zebranym za przybycie i chęć wspólnego uczczenia Święta Niepodległości. Następnie przy dźwiękach patriotycznych pieśni ruszyliśmy ulicami Jednorożca. Poprowadzili nas i dbali o bezpieczeństwo podczas Marszu niezawodni strażacy z OSP Jednorożec oraz OSP Ulatowo – Pogorzel – relacjonuje stowarzyszenie.

Jednorożecki marsz zakończył się na placu szkolnym, gdzie na wszystkich czekała grochówka przygotowana przez druhów z jednostki OSP w Nowej Krępie, a także domowe ciasta, popcorn, wata cukrowa oraz herbata i kawa.

– Główną atrakcją w tym roku była żywa lekcja historii poprowadzona przez Janusza Marzewskiego – prezesa Stowarzyszenia Strzelców Kurpiowskich. Podczas prelekcji można się było dowiedzieć o szczegółach bitew toczonych w regionie Przasnysza i Jednorożca, a także szerzej na Kurpiowszczyźnie. Wszyscy z ogromną ciekawością wysłuchali opowieści o zrywie niepodległościowym sprzed ponad 100 lat. To była piękna lekcja historii. Pan Janusz razem z naszym Krzysztofem zaprezentowali historyczne mundury żołnierskie wraz z bronią – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments