Rekolekcje wielkanocne w przasnyskich szkołach. [FOTO]

W dniach 1-3 kwietnia 2019 roku w przasnyskim gimnazjum oraz szkołach średnich miały miejsce rekolekcje wielkopostne, przygotowujące uczestników do wydarzeń Wielkiej Nocy. Spotkania poprowadził świetny rekolekcjonista – brat Szymon Janowski.

Pierwszego dnia brat Szymon przybliżył swoją biografię, ukazując przy tym działanie Boga w swoim życiu. Opowiedział o swoim powołaniu oraz wszelkich trudnościach, które spotkał na drodze do jego realizacji. Przechodząc do dalszej części konferencji, wielokrotnie cytował fragmenty Pisma Świętego, aby opatrzyć je trafnym komentarzem. Podkreślone zostało również, że człowiek został stworzony do kochania i nie może izolować się od innych, w przekonaniu, że kochając, rani.

Kolejna konferencja miała ukazać, jak bardzo jesteśmy kochani przez Boga i nawet jeśli mamy zupełnie inne zdanie na nasz temat, jeśli przechodzimy trudne chwile, to i tak jesteśmy ukochanymi Dziećmi Bożymi. Poruszony został także temat tzw. “systemów odrzucenia”, które wiążą się z buntem wobec Boga.

Ostatnia konferencja dotyczyła Woli Bożej. Brat Szymon wyjaśnił czym jest oraz jak należy ją odczytywać. Ważnym elementem był także temat przyjaźni z Panem Bogiem oraz poznawania Go, a także naśladowania Go. Wyjaśniona została również istota przyjmowania Komunii Świętej, która powinna być traktowana jako lekarstwo, a nie nagroda dla wybranych. Przytoczony został przykład św. Piotra, który potrafił bezgranicznie zaufać Panu Bogu. Mimo swoich niedoskonałości, został on wybrany na ucznia Pana Jezusa.

Trzydniowe rekolekcje podsumowane zostały zdaniem, które mamy nadzieję, każdego dnia będzie rosnąć w naszych sercach. Przypominamy zatem – “jesteś tym, kim jesteś w oczach Boga”.

 

Źródło Fundacja Scalam
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments