Regionalny konkurs recytatorski poezji i prozy romantycznej

Po raz kolejny Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprosiło uczniów naszej szkoły do udziału w Regionalnym Konkursie Recytatorskim dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studentów i wszystkich dorosłych miłośników recytacji.

img_4958

Chętnych w naszym gimnazjum było wielu, więc poloniści, Małgorzata Kulesza i Krzysztof Kowalski, przeprowadzili eliminacje wewnątrzszkolne i wyłonili do dalszego etapu  Kingę Folgę (opiekun Jolanta Zasada), Natalię Gadomską(opiekun Katarzyna Folga),  Zuzannę Ładę (opiekun Jolanta Zasada), Kornelię Szlachetkę (opiekun Katarzyna Folga) i Izabelę Zakrzewską (opiekun Michal Borkowski).

Konkurs odbył się 1 grudnia w przepięknej oranżerii Pałacu Krasińskich w Opinogórze. W otoczeniu niezwykle barwnych obrazów Pani Beaty Czyżykowskiej i przed wspaniałą komisją, złożoną z poetów i znawców poezji, gimnazjaliści przez cztery godziny deklamowali utwory Zygmunta Krasińskiego i Henryka Sienkiewicza (wszak mamy rok Sienkiewiczowski).

Poziom wykonawców był bardzo wysoki i inspirujący dla słuchaczy. Recytatorzy wykazywali się uzdolnieniami twórczymi w interpretacji tekstu i niewątpliwie upowszechniali kulturę żywego słowa.

Uczestnicy oceniani byli za dobór repertuaru, dostosowanie tekstów do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych, obrazowość utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Uczennice naszego gimnazjum walczyły o 3 pierwsze miejsca i 3 wyróżnienia i niewątpliwie odniosły sukces.

Kinga Folga zdobyła I miejsce, a wyróżnienia przyznano: Kornelii Szlachetce, Natalii Gadomskiej i Zuzannie Ładzie. Nagrody pieniężne i książkowe dziewczęta odbiorą podczas Koncertu Świątecznego w Opinogórze 11 grudnia 2016 r.

 Kornelia Szlachetka

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments