Referat Rejestracji Pojazdów w nowej odsłonie. Starostwo testuje system kolejkowy.

Kilkanaście dni temu Referat Rejestracji Pojazdów Starostwa Powiatowego w Przasnyszu przeniesiony został na parter budynku Centrum Aktywizacji Biznesu, zlokalizowanego obok starej części urzędu. Oprócz siedziby, zmienił się również system obsługi interesantów.

 

W związku z wprowadzonym niedawno systemem numerkowym, który z założenia ma pomóc w sprawnej obsłudze interesantów w perspektywie najbliższych tygodni, po wejściu do budynku należy skorzystać z biletomatu, który wydrukuje numer porządkowy z oznaczeniem wybranego tematu wizyty. Numery wydawane są – w zależności od rodzaju sprawy – w kilku kategoriach. Chcąc zarejestrować lub wyrejestrować pojazd, należy wybrać numer z oznaczeniem „R”. „D” – to oznaczenie numeru po odbiór stałych dowodów rejestracyjnych, natomiast „E” – to inne sprawy związane z rejestracją pojazdów.

Obecnie system jest w fazie modyfikacji i wprowadzania dodatkowych ułatwień. Ilość pojazdów, jakie można zarejestrować danego dnia, zależy głównie od osób rejestrujących. Jeżeli wszystkie dokumenty są w komplecie, proces rejestracji przebiega sprawnie. Gdy wniosek wymaga uzupełnienia, obsługa jednej osoby wydłuża się, co automatycznie zwiększa czas oczekiwania w kolejce.

W pierwszych dniach po wprowadzeniu systemu w kolejkach czekało sporo osób, jednak z dnia na dzień proces rejestracji przebiega sprawniej. System numerkowy wprowadza pewien porządek. Oczekiwanie na swoją kolej nie musi odbywać się na miejscu, ponieważ istnieje możliwość śledzenia postępu kolejki na stronie internetowej. Wystarczy wpisać w przeglądarce internetowej adres: www.bezkolejki.eu/spprzasnysz, by móc na bieżąco monitorować, które numery są obecnie obsługiwane. Należy jednak mieć na uwadze, że trudno dokładnie przewidzieć, o której godzinie dana sprawa zostanie zrealizowana, ponieważ czas potrzebny na zarejestrowanie pojazdu krajowego jest inny, niż na rejestrację pojazdu sprowadzonego z zagranicy. Z tego powodu system nie przypisuje konkretnej godziny załatwienia sprawy. Ponadto dwukrotne wezwanie z kolejki interesanta, który nie stawi się w wyznaczone miejsce, powoduje wykasowanie danego numeru. Po pierwszej nieudanej próbie system przywraca po kilku minutach ten sam numer, a następnie przesuwa kolejkę do przodu. Wynika to z pełnej synchronizacji numerów porządkowych z systemem rejestracji pojazdów, obsługiwanym przez pracowników Referatu Rejestracji Pojazdów.

Na stronie www.bezkolejki.eu/spprzasnysz istnieje również możliwość zarezerwowania wizyty w Wydziale Komunikacji, jednak system, który aktualnie funkcjonuje w fazie testowej, rezerwuje zdalnie tylko jeden numer dziennie wyłącznie na godzinę 8:30. Na kolejnym etapie wdrażania systemu rezerwacja przez Internet będzie rozszerzona o inne godziny. Konieczne jest, by w przypadku wizyty zarezerwowanej on-line potwierdzić ją w biletomacie 10 minut przed zarezerwowaną godziną. Bez osobistego potwierdzenia rezerwacja zostanie anulowana.

Należy podkreślić, że osobista wizyta w Wydziale Komunikacji nie zawsze jest konieczna. Coraz więcej spraw, na przykład zawiadomienie o zbyciu pojazdu, można załatwić za pośrednictwem platformy ePUAP, poczty elektronicznej lub tradycyjnej, do czego zachęcamy.

 


 

Źródło Starostwo Powiatowe
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Powiatanin
Powiatanin
3 lat temu

Jeszcze fajnie by było gdyby urzędnicy nie brali 50 kolejnych numerków 🙂 może wtedy starczyło by dla innych 😉

Patryk
Patryk
3 lat temu

A w praktyce… W poniedziałek wchodząc na stronę, można było zobaczyć jedynie kalendarz, sugerujący, że za kilka dni będzie można umówić wizytę, sledzenie numerów nie działało, poza tym ludzie biorą kilka numerów i ich nie wykorzystują a w praktyce nie można oszacować czasu oczekiwania, bilet odebrałem o godzinie 7,57 a z tablicami wyszedłem 14.10!!!!! Cały dzień ludzie czekali bo nie wiadomo było czy kolejka przyspieszy czy zwolni… Część osób przyszła z jedzeniem! Ja sam wziąłem dzień wolny od pracy więc koniecznie chciałem tego dnia zarejstrowac auto, ale że ponad 6 godzin będę czekał tego się nie spodziewałem… Jedynie umawianie wizyt… Czytaj więcej »